Meslek dallarımız ne olursa olsun hep stresli günler yaşamışızdır. Ama geçtiğimiz hafta Samandıra tesislerinde bambaşka bir stres yaşandı, kelime karşılığı olmak yada olmamaktı pek çok kesim bunu sadece teknik adam üzerinden düşünüyordu.
Ancak net şekilde yazayım olası bir kötü sonuç yaşansa sadece teknik adamımız değil, pek çok taş yerinden oynayacaktı. Hafta başından bu yana sadece birlik mesajı veren tüm renktaşlara kendi adıma teşekkür ediyorum.

Sahaya çıkan kadro pek çoğumuzu korkuttu, ama sorumluluk benim mesajı net şekilde veriliyor ve takım ilk düdük sesi ile taraftarın gönlünden geçenleri sahaya yansıtıyordu.
Önde baskıyı dengeli ve harika yaptık, pas oyunu seri ve harika oynandı.
Hücum ve savunma bölgeleri bir birine yardım ederek sahaya doğru yayıldı, üçlü ve ikili pas oyunları ilk yarı boyunca doğru dengede kullanıldı, savunma anlamında ev sahibinin bireysel yetenekli oyuncuları yine bu şekilde baskıya alındı.

Takım fizik olarak ayakta kalması unutulmamalı, sezon başından bu yana bahsettiğim gibi ligimiz temas oyununa dayalı ve bu unsur olmaz ise olmazımız.
Saha içi iletişimi Mesut ve Sosa ile çok doğru yapıldı, iki oyuncumuzda sorumluluk almaktan kaçınmadı.

Mert Hakan beklenenin üzeri bir görüntü çizdi, sezon başından bu yana ileri gelen kırılgan yapımız, orta alan isyanı ile toparlandı.
İkinci yarı maç eksiği olan; Mesut oyundan alınana kadar öz verisini sahaya yine yansıttı, bu dakikalar içinde ev sahibi oyun alanlarını daraltı ve baskıyı artırdı.

Sahaya müdahale doğru zaman içinde yapılınca ev sahibi yeniden orta sahada baskılandı, özellik ile Bakasetas üzerinden uygulanan baskı ev sahibinin saha içi iletişiminin kopmasını sağladı, bireysel oyunlara savunma baskısı artınca ev sahibi çözüm üretemez duruma geldi.

Maçın başarı kodu savaşmak ve birbirine inanmak olduğu kadar kesinlik ile hızlı ve akıcı pas oyunuydu. Takımın bulduğu gol sonrası geriye çekilmesi hafta içi yaşananlar ve maç esnasında oluşan mevsim şartlarına bağlı evet makas daralıyor ve sonuç rakibe erken kabullendirilmeli ancak böylesi oluşan şartlar içinde bu çok normal, Mart ayı süper lig adına yarı final ayı olacak.

Final aylarına güçlü girmek için şifre inanmak ve destek, bu maç ile birlikte ilk yarı final maçını başarı ile atlatan takımı tebrik ediyor ve yeniden başlasın diyorum…

Mutlu bir hafta sevdikleriniz ile ve sağlık ile bol bol gülümsemeyi unutmayın!!!