Beşiktaş’ın 6 maçlık İstanbul serisinden önceki son deplasmanı Yeni Malatyaspor’a karşıydı. Beşiktaş sezon boyu zor görünen maçları kazanıp kolay görünen maçlarda puan bıraktığından kimse maç öncesi çok rahat değildi. Buna ek olarak zeminin durumu, takımın oynadığı pozitif futbola izin vermeyecek gibi duruyordu.

Beşiktaş maça sürpriz denebilecek bir kadroyla başladı. Sezon boyu sık sık tartışılan 3 ön libero tercihi bu maçta da uygulandı. Beşiktaş bu dizilişe uygun şekilde orta alandan hiçbir olgun hücum geliştiremedi. Sol kanatta N’sakala-Larin ikilisinden de form alamayan Beşiktaş’ın tek etkin kısmı Ghezzal-Rosier ikilisinin bulunduğu sağ kanat oldu.

Tamamen kısır ve deyim yerindeyse uyku getirici geçen ilk yarı sonrası devre arasında Necip-Mensah değişikliği geldi. Bu değişiklik Beşiktaş’ı biraz daha zor savunulur duruma getirdi. Maç yine de kısırlıktan kurtulamadı, hatta Yeni Malatyaspor’un birkaç kontrası ciddi tehlike yarattı. Vida ve Utku’nun üstün performansı biz kazaya kurban gitmemizi engelledi.

Pek kullanamadığımız göbekten gelen bir atakta Aboubakar’ın pasında çaprazda Atiba kaleciyle karşı karşıya kaldı ve topu tavana taktı. Beşiktaş’ın tartışmasız efsanesi Atiba, Beşiktaş’a bir 3 puan daha getirmiş oldu.

Bu maçta iyi veya coşkulu oyun yoktu. Ama hiçbir takım ligin tamamında bu oyunu zaten devam ettiremiyorum. Böyle maçları kazanmak şampiyonluk yolunda belirleyici oluyor. Beşiktaş İstanbul fikstürü öncesi kazanarak yoluna doludizgin devam ediyor.