Derbi zaferi sonrası Beşiktaş geçmişte bir süre evi olan Olimpiyat Stadı’na konuk oldu. Hafta içi, Olimpiyat Stadı’nda oynanan bir gündüz maçı Beşiktaş taraftarını bu maçtan belli ölçüde çekinmesine sebep oldu. Tabii derbi galibiyeti sonrası takıma güven yine de en üst seviyedeydi.

Maç Beşiktaş fırtınasıyla başladı. Topla oynamada, pas yüzdesinde, ikili mücadelede rakibini sürklase etti Beşiktaş. Atiba ve N’koudou’yla yakalanan net pozisyonlar kaçtıktan sonra biraz duraklama olsa da güzel bir tek top oyunuyla ceza sahasında boş kalan Aboubakar mükemmel bir vuruşla Beşiktaş’ı 0-1 öne geçirdi ve ilk yarı böyle sona erdi.

İkinci yarı da ilk yarıya paralel başladı. Oyun ortada devam ederken Mensah’ın kişisel becerisiyle geliştirip attığı golle Beşiktaş 0-2 öne geçti ve gittikçe mükemmelleşen ataklara devam etti. Art arda gelen üçüncü ve dördüncü golle Beşiktaş soğuk Olimpiyat Stadı akşamını ısıttı. Yediğimiz penaltı golü de bugünün nazarlığı oldu.

Beşiktaş sezonun en iyi maçlarından birini oynayarak bu deplasmandan da galibiyetle ayrıldı. Her şeyden önce Beşiktaş artık “winner” karakteri tamamen oluşturmuş durumda. Beşiktaş’a artık şampiyonluk senelerindeki “atarız şimdi” rahatlığı geri döndü. Böyle olunca da taraftar için büyük keyif, rakipler için büyük buhran söz konusu. Beşiktaş bu ligin net favorisi olduğunu her hafta oynadığı maçlarla bir kez daha kanıtlıyor.