Bay geçtiğimiz hafta sonrasında heyecanla bu maçı bekliyorduk. Bu heyecanıda futbolculardan bekliyorduk. Hafta içi antrenmanlarda gördüğümüz kadarıyla bu maça daha farklı bir hazırlık vardı ve artık sahada bazı şeylerin değişmesi gerekiyordu.

Maç öncesi izolasyon süresi bugün biten Taylan yedek kulübesindeydi. İlk 11’de Ömer,Emre Akbaba ve Etobo’yu görünce ister istemez kalite eksikliği gözüme çarptı. Üstüne üstlük Oğulcan’da etkisiz kalınca,hele birde 28. dakikada sakatlanan Yedlin’in yerine Şener girince umudum azalmıştı. Herşeye rağmen takım olarak önde basan bir Galatasaray vardı. Topu geri kazanma süresi olarak rekor kırmış olabiliriz ama topu olumlu kullanamayınca bunun önemi kalmıyor. Forvet hattında Mohamed gibi yerden ve havadan iyi bir golcümüz vardı ama onu 1 defa topla buluşturabildik.

Karagümrük’te göreve gelen Farioli bu işi biliyor..

Alanya’nın iyi futbolunda büyük pay sahibi olan Farioli Karagümrük’te göreve geldikten sonra takımın havasını hemen değiştirmiş. Bugün çok soğukkanlı ve iyi bir pas oyunu oynattı. Helal olsun.

Donk’un kırmızı kartı doğruydu.. 

Bugün de gördük ki Galatasaray aleyhine çok kolay kartlar çıkıyor. Mohamed’e verilen sarı kartın aynısı maç içinde Galatasaray lehine olunca vermeyen bir hakem vardı. Donk’a verdiği kırmızı kart bence doğru ama Karagümrük aleyhine birçok kartı es geçti. Futbolu yöneten üstteki yöneticilere ve sahada maçı yöneten birçok hakeme AR LAZIM.  Bazı takım hocaları ve bazı futbolcular bariz şekilde kollandığı halde hala ağlıyorlar ama ne yazık ki bizim futbolumuzda bizim yüzümüzü güldürmüyor.

Bugün Gedson çok iyi oynadı ve bugün birkez daha gördük ki Kerem ilk 11’de oynamayı hakediyor. Bugün ilk golü biz bulmalıydık ve o zaman oyunun rengi değişirdi. Futbol şansıda bizim yanımızda değildi,Fatih hocada zaten kulübede değildi. Ligin sonu geldiğinde sıralamadaki yerimiz nasıl olur bilmiyorum ama futbolun doğrularını yapmak lazım

Ben 90 dakika itibarı ile ufak bir ışık gördüm. Bu ışığı kapatmak veya açmak biraz bizim elimizde, birazda rakiplerimizin elinde. Şuan ligde hiçbir takım çok iyi top oynamıyor, sadece bazı takımlar biraz kollanıyor ve futbolun doğrularını bizden daha fazla yapıyorlar. Bu ayın sonunda lider olan takım ipi göğüsler.

Bakalım Mayıs’lar kimin olacak ?