Beşiktaş taraftarı maçla ilgili yaşadığı şoklara gündüzden başladı. Açıklanan kadro hiç kimseyi memnun etmedi. Dolmabahçe’de, ligde henüz gol atamamış bir Anadolu takımına karşı 3 ön liberoyla maça başlamak hücumda yetersizliğe sebep olacaktı. Maç başladı ve öyle oldu nitekim.

Maç başında kanattan 4 savunmacının ortasına gelen bir orta ve onu asla marke edemeyen Beşiktaşlılar golü bizim gibi uzaktan izlediler. Bundan sonra maçın terse dönüp Beşiktaş’ın kaleyi ablukaya alması beklendi. Ama ne abluka vardı ortada, ne de Beşiktaş. Saçma sapan pas hataları, alakasız uzun toplar, sürekli geri paslarla ilk yarı bitti.

İkinci devre Mensah-Dorukhan değişikliğiyle biraz olsun maça döndü Beşiktaş. İş yapmayan iki kanat, orta saha eksikliği ve kapanan rakip. Tüm bunlar yetmezmiş gibi gole dönük tek oyuncumuz Aboubakar oyundan çıktı ve haftaların formsuzu Larin girdi. Maçın ipi bu değişiklikle kesildi. Beşiktaş doğru düzgün kaleye gidemeyerek, son derece utanç verici bir futbolla maçı bitirdi.

Şampiyonlar Ligi’nden eleniş, Avrupa Ligi’nden eleniş ve ligde 6 puan geri düşüş henüz 4 haftada. Beşiktaş adına hiçbir şeyin iyi gitmediğini, hatta kötü olanların daha kötüye gittiğini kesinlikle söyleyebiliriz. Bu gidişi değiştirmek için hamle yapmayanların da koltuklarında geçirdikleri süre gittikçe kısalıyor. Beşiktaş zirveden uzakta geçmesi beklenen dördüncü sezonuna merhaba diyemeden elveda demek üzere.