Bugünkü Lazio maçı çok önemli ve bir o kadarda kritikti. Maç öncesi düşündüren konularda vardı. Mesela Marcao uzun bir aradan sonra ilk defa oynayacaktı ve fazlasıyla maç eksiği vardı. Ayrıca Nelsson’la ilk defa birlikte oynayacaklardı. Sağ tarafta Boey yoktu.

Defans 4’lümüz ilk defa birlikte oynadı. 

Defans demişken Marcao’nun sol stopere geçmesi ile birlikte Nelsson sağ tarafa ve asıl yerine geçti. Bu maçta defansımız beni korkutuyordu ama takım halinde defans yapınca,top rakipteyken takım halinde topun arkasına geçip yardımlaşmayı üst düzey yapınca defansla alakalı tüm sorunları gidermiş olduk.

Maç öncesi Marcao ve Kerem birlilte tribünlere çağırıldı. Tribünler gerekeni yaptı. Onlarda. 

Maç öncesi Lazio favori gösteriliyordu. Kadro değerleri 325 milyon Euro’ydu. Fakat Galatasaray’lı futbolcuların ortaya koyduğu yürekli oyun karşısında güçsüz ve yetersiz kaldılar. Maçın her iki yarısında da Galatasaray daha iyiydi. Fatih hoca takımı maça çok iyi hazırlamış,herkes görevini çok iyi yaptı.

43. Dakikada Akpro Lazio’da sarı kart gördü. İkinci yarının 53. Dakikasında yine Akpro çok net bir sarı kartlık hareket yaptı. Hakem sadece uyardı. Lazio hocası Sarri 2 dakika sonra Akpro’yu oyundan aldı.

İkinci sarı kartın uyarısı olmaz. Atmalıydı. 

Galatasaray maçın büyük bir bölümünde oyunun hakimiydi. Pozisyonlara giriyor ve defansta dikkatli duruyorduk.

Hele o Morutan’ın volesi gol olacaktı..

67. Dakikada Lazio kalecisinin hatasıyla öne geçtik Bu gol hem takımı,hem tribünleri iyice ateşledi.  Galatasaray bu galibiyetle Avrupa’da gurup maçlarına grubun favorisi Lazio’yi yenerek başladı. Takımdaki genç futbolcuların bu özgüvene ve morale ihtiyacı vardı.

Avrupa Fatihi olduğumuzu unutanlar vardı. Hatırlattık.

Bu akşamla alakalı olarak öncelikle takımı bu maça çok iyi motive eden Fatih Terim’e,sonrasında sahada ASLANLAR GİBİ savaşıp bileklerinin hakkıyla bu maçı kazanan futbolculara ve stada gelip galibiyetten bir an bile şüphe etmeden sürekli takıma destek veren taraftara teşekkür ederim.

Teşekkürler GALATASARAY..