SONU FUTBOL DOLU OLSUN

2023-2024 sezonunun açılışını evimizde, Gazi şehrimize karşısında yaptık.

Hepimizi derinden sarsan deprem felaketi sonrası geçtiğimiz sezonu yarım bırakan rakibimize ve tüm, Ulusumuza bir kez daha gönülden geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Takımımız müthiş transferleri yanı sıra, Avrupa arenasında gösterdiği müthiş oyun birlikteliği ile yeşil zemine güçlü bir adım attı.

Tribünlerin müthiş bir birlik içinde oluşu büyük resim ve sezon sonu gelecek kupaların göstergesi bu bayram havasını ve tek ses tribünleri gönül özlemiş.

İlk düdük ile birlikte doğru baskıyı ve pas oyununu sahada iliklerimize kadar hissettik.

Ufak bireysel hatalarımızı unutmadan bu konu üzerinde yeni transferlerimiz ile birlikte daha çok çalışmalıyız.

Rakibimizin yaşadıklarını bir yana bırakarak yeşil zeminde erken eksik kalmalarına rağmen pek çok takıma örnek olacak şekilde sadece futbol adına mücadele verdiler. Dikkat etmeleri gereken gereksiz hakem itirazları, ilerleyen haftalar içinde daha iyi olacaklarını tahmin ediyorum.

Oyun alanlarını kapatma çabaları etkili pas oyunumuza ve klas ayaklarımıza karşılık veremeyince skor üstünlüğü erken elde ettik.

Ancak deplasman takımı geride olmasına rağmen takımımızın azalan oyun temposunu iyi değerlendirerek kazandıkları duran top sonrası aylar sonra gol mutluluğunu yaşadı.

İkinci yarıya yine pas oyununu tercih ederek başlarken, golcü oyuncumuz derine inerek orta alan ve kanat oyuncularımızı rahatlatmaya ve rakibin dengesini bozmaya çalıştı.

Deplasman ekibi geçiş oyunları ile etkili olmaya çalışırken, kalecileri kurtardığı penaltı ile sahada kalmalarını sağladı.

Tempoyu kırma çabaları gözden kaçmadı ve ilk yarıya göre daha çok defans yaptılar.

Özelikle Kent zaman zaman çizgiye genelde içe yaptığı aksiyonlar ile rakip takımın savunma dengesini bozdu.

Orta alan hücum alanına yeterli desteği veremedi ve bek oyuncularının güçlü desteğinin etkin olmasını sağlayamadı. 70. Dakika sonrası tecrübeli oyuncumuz, Tadiç bu konuda bazı isimleri uyardı.

Bu dakika sonrası özellik ile sağ kanattan, Ferdi daha rahat bindirme ve ikili oyunları yaptı.

Saha içindeki lider oyuncular böylesi dakikalarda sadece topu yön vermesi ile değil, takım arkadaşlarına doğru yön vermesi ile takımı rahatlatıyor. Çok özlediğim bir görüntü kendi adıma sanırım katılan çok kişi olacaktır.

Rakip kaleci önemli bir gelişim gösterecek ancak kaçak oyunlar bazı süreler içinde kendisine yakışmadı.

Uzatma dakikalarında topun deplasman takımında kalmasına izin vermemiz, hatalı pas oyunları zorluk derecesi daha yüksek maçlar için can sıkıcı bir not, savunma özellik ile değişim sonrası aman diye diye son düdüğü gösterdi.

Tadic bu dakikalar içinde savunmaya fazlası ile yardım etti, son pozisyonda top bariz şekilde orta esnasında çizgiyi geçti.

Fred kadroya girdikten sonrası orta alan kendini daha çok bulacaktır diyerek ilk maçta üç puanı alan takımı sonsuz tebrik ederken, kalemizde yaşanan sorunu maç sonrası gündeme getiren ama oyuncuyu takıma aldıran yorumcu beni gülümsetti.

Kalecimiz artık kanımca yedek kulübesine alınarak mental olarak dinlendirme yoluna gidilmeli istemeden yaptığı hatalar net ve takım temposunu daha iyi ayarlamalı.

Güzel bir hafta dileklerim ile gümbür gümbür bir sezon diliyorum, ileri haftalar içinde görüşmek üzere daha güçlü işler kadro tamamlanınca birlikte çalışmaya alışınca olacaktır.