Futbolu hayata benzetirim takip edenler pek çok kez okumuştur. Yaşam artık çok acımasız özellik ile sosyal ortamlar ve dijital oyuncaklar var olduğundan bu yana bundan önce hiç bir faydasını görmediğiniz, besinin önünüze ısıtılıp konduğu gibi devam ediyorlar.

Çoğunluk için geçerlidir yoğun iş trafiği hafta ortası nasıl hissedersiniz bedeninizi yorgun yine tempomu der derin bir isyan edersiniz.
Bunları kendiniz yaşarken sizi bir nebze sosyal ortama sokan bir eyleme isyan etmeniz, aslında egosu yüksek ve insafsız bir yaklaşım oluyor.

17 gün içinde altı önemli sınav verdi takım; Erzurum ve Sivas şehirlerinin hava şartları kırılma noktası olan Kasımpaşa ve Alanya maçlarının içinde olduğu bir takvim, içinizdeki isyanı anlarım ama futbolda nasıl çevre kontrolü diye bir şey var ise içinizde öyle isyan kontrolü diye bir şey olmalı.

Yeşil gibi görünen buzlu ve bozuk zemin bizlere istediğimiz sonucu vermedi, önemli hamle oyuncularımız ve Ozanın eksikliği bunda önemli bir faktör kabul edelim.
Ama burada takımın ikili mücadelelerde ayakta kalması önemli bir artıdır.

Rakip iki yada üç hafta önce eksikler ile boğuşurken artık hamle oyuncularına kavuşmuş üstüne bizim eksiklerimiz var. Bu noktada bireysel oyunlar önemliydi, bir önceki maçta yazdığım pas hataları yine önemli anlarda yapıldı.

Geçiş oyunlarında bloklarımız bir birine uzak kalınca oyun kurmakta zorlandık. Bunun ile birlikte ev sahibi hücum hattımızı iyi sıkıştırdı, ceza sahası girişlerimizi engelledi.
Takımımız gibi ev sahibi ekipte üretken değildi, savunmada önemli işler yaptık, hızlı hücuma kalkan bir takım karşısında savunma hattımızın doğru yardımlaşması rakibe alan vermedi.

Savunmaya verdiğimiz önem sahipsiz topların ev sahibinde kalmasına neden oldu. Mevsim şartları göz önüne alınınca bu bölgelerde topu kazanamamak biraz daha koşmamıza neden oldu.
Kilit noktalar için bu durum karşımıza ekstra yorgunluk olarak yansıdı, telafi koşuları bu ortamda son karaları verirken bile oyuncularımızı etkilediği net şekilde belliydi.

Bu ortamda alınan puan kanımca önemli bizlere çeşitli şekilde federasyon başkanını abimiz yaparak, Erzurum deplasmanında üşümelerini engellendi diyen dalkavuklara yarım kilo kına vermek yerine yersiz eleştiriler, sahada kaybetmeye başlamanın aynasıdır.

Ortalığı karıştıranlar kahvelerini yudumlarken gülerek izlemiştir.
Evet isteriz en iyiyi bu taraftar olarak hakkımız ancak sahada robot değil, insan oğlu mücadele veriyor.
Sadece saha şartları ve takımlarda rakip değil, haftalardır görüyorsunuz, birlik olursak daha önce olduğu gibi sonu inanın zafer; eleştirin farkındasınız bunu kendimde yapıyorum, kıvamında ve dozunda yine minik bir ara olacak yazılar ve örümcek ağı programı hızlıca devam edecek. Mutlu bir hafta sonu diliyorum sevgi ve sağlık ile kalın.