SIRADAKİ!
SIRADAKİ!

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin puan kaybettiği hafta sonrası Beşiktaş taraftarı bu maça daha bir motive oldu. Sezonun ilk devresinde oynanan Gaziantep maçının travması bu maça az da olsa çekinerek bakmaya sebep olsa da taraftarın genel düşüncesi maçın kazanılacağı yönündeydi.

Maç Beşiktaş’ın klasik ablukasıyla başladı. Sezon başında kilit açma sorunu yaşayan Beşiktaş bir süredir öne geçiren skoru ilk devrede alıyor. Yine bir Ghezzal asisti ve yine bir Aboubakar golünde Beşiktaş 1-0 öne geçti. Rakip buu dakikadan sonra da savunma ağırlıklı oyununa devam etti.

Beşiktaş ara ara yoklasa da ceza yayı çevresinden bulduğu pek çok şutu değerlendiremedi. İkinci yarıda tam da Larin’in yorgun gözüktüğü dakikalarda iyi bir Larin asistinde Aboubakar golü geldi ve Beşiktaş rahatladı. Bu gol sonrası Beşiktaş sayısız açık alan buldu. Bu açık alanları yanlış tercihler ve yorgun oyuncular sebebiyle değerlendiremedik. Savunmanın da hatasıza yakın oynamasıyla Beşiktaş gol yemeye uzak görünüyordu.

Son dakikalarda Beşiktaş gereksiz bir penaltıdan golü kalesinde gördü. Bu dakikadan sonra maçı bırakmış rakibi tekrar oyuna soktuk. Üst üste ataklar ve bulduğumuz kontra atakları değerlendiremememiz sonucu 2 puan bırakmaktan bizi direk kurtarmış oldu.

Beşiktaş bulduğu 5 ataktan ancak 1’ini gole çevirebiliyor. Bu problem dışında Beşiktaş liderliği ligin en üstün oyununu oynayarak aldı. Tüm istatistiklerde rakiplerinin üstünü olduğunu açıkça ilan eden Beşiktaş milli araya kadar olan fikstürde puan kaybetmezse artık taraftar için başka şeyler konuşmanın zamanı gelmiş olur.