Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, Borussia Dortmund maçı öncesinde Josef ile birlikte açıklamalarda bulunuyor.

“ACUN’DAN RİCA EDELİM”

Sergen Yalçın, “Acun’dan rica edelim. İlk maçımız Tv8’den yayınlansın. En azından ilk maça özel böyle bir uygulaması yapılsın. Herkes, bu maçı seyretmek istiyor.” dedi.

“HEDEFİMİZ GRUPTAN ÇIKMAK”

“Futbolun en üst organizasyonunda oynayacağız. Beşiktaş olarak böyle bir organizasyonun içinde olduğumuz için çok heyecanlıyız, çok mutluyuz. Hedefimiz tabii ki gruptan çıkmak, mümkünse ilk 2’de grup sonunu görmek, bunu camia olarak yaşamak istiyoruz ancak çok zor bir organizasyon içinde olduğumuzu da belirtmek isterim, işlerin kolay olduğu bir organizasyon değil”

“BAŞARMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”

“Takım olarak iyi bir oyun içinde, uyum içinde olduğumuzu, özellikle böyle bir organizasyonda mücadele edeceğimizi düşünüyorum. Başarmak için oyuncularımla elimizden gelen her şeyi yapacağız, birlikte deneyeceğiz, sonuçları göreceğiz. Ümidimiz var, heyecanlıyız, inşallah oyunlar ve skorlar istediğimiz gibi olur.”

“HAYAL KURABİLİR MİYİZ? BELKİ…”

“Böyle bir organizasyonda kupa kazanmak zor, hayal kurulacak bir şey, gerçekçi olmak lazım. Takım maliyetlerine, bütçelere baktığımızda kolay değil, grubun en düşük bütçeli takımıyız ama bütçe de bir yere kadar. Saha içi organizasyonu, istek, mücadele, kazanma hırsı, enerji çok daha önemli. Bu anlattıklarımı yakalayabilirsek, oyun temposunu, mücadeleyi, temaslı oyunu, ikili mücadeleleri yakalayabilirsek başarılı olacağımızı düşünüyorum. Final o kadar kolay değil ama hayal kurabilir miyiz? Belki kurabiliriz.”

“DORTMUND’U YENMEK İSTİYORUZ”

“Daha fazla süre birbirimizle oynama şansı bulduk, artık daha oturmuş bir takımız, aramıza katılan yetenekli oyuncular da oldu. Şampiyonlar Ligi’nde kendi liglerinde şampiyon olan takımlarla oynayacağız, başa baş mücadele olacak, biz de iyi takımız. Sahaya kazanmak için çıkacağız.”

“TARAFTARIMIZ DA HEYECANI YAŞAYACAK”

“Bu sezon özellikle kendi evimizde oynadığımız maçlarda taraftarımızla yeniden buluşmak çok özeldi, Şampiyonlar Ligi de özel bir arena. Onlar da bizimle bu heyecanı yaşayacak, bizi besleyecekler, hiçbir şüphemiz yok.”

“FAVORİ OLMAYACAK”

“Modern futbola baktığımızda maçlarda favori ön görmek çok zor, imkansız. Sahada mücadele eden, takım bütünlüğü olan takımlar maçı kazanabiliyor. Dortmund, Sporting, Ajax büyük takımlar ama oynayacağımız maçlarda favori olmayacak. Takım bütünlüğünü sağlarsak, mücadele edersek, tabii ki kazanabiliriz.”

JOSEF: ATIBA VE PJANIC KALİTELİ

“Kaliteli oyuncularla oynamak iyi hissettiriyor. Geçen sene Atiba ile oynadık, en az Pjanic kadar kaliteli. Top sizde olduğunuzda, oyun zekasıyla birlikte topa sahip olma üstünlüğünü yaşıyorsunuz ve oyunun keyfini yaşıyorsunuz.”

HEDEFİMİZ GRUPTAN ÇIKMAK

“Kulübün gelişimde pay sahibi olmaktan mutluluk duyuyorum. Kulüp büyük çıkış yakaladı. Şu anda tek hedefimiz gruptan çıkmak, bugüne kadar oynadığımız futbolu oynarsak, bu mümkün.””

Kaynak

قالب وردپرس