Beşiktaş, Hatay deplasmanına müthiş bir seri ve liderlikle geldi. Son oynadığı rakiplerden daha derli toplu bir rakibi vardı ve gol krallığına ortak bir forvetleri vardı. Derbi öncesi seriyi devam ettirmek ve liderliği perçinlemek Beşiktaş için önemliydi.

Hatayspor maça baskılı ve Beşiktaş’tan iyi başladı. Karşılıklı ataklar devam ederken beklenmedik Aboubakar şutuyla Beşiktaş 0-1 öne geçti. Bu golün santrasında önce N’sakala sonra Ersin’in hatasıyla rakip golü buldu. Bu dakikadan sonra özgüven kaybeden Beşiktaş Boupendza’ya sık sık dribbling şansı verdi. Ceza sahasında yine Boupendza’nın hem Vida hem Welinton’dan sıyrılarak attığı golle ev sahibi 2-1 öne geçti.

Devre Beşiktaş’ın istediği gibi gitmezken bu sefer köşe vuruşunda Ghezzal’ın ortasıyla Larin golü buldu ve devre 2-2 bitti. Beşiktaş ikinci devrede oyununu iyice kabul ettirdi ve rakibe baskı kurdu. Ghezzal’ın çıkması ve oyuna giren N’koudou’nun beklenenin altında kalmasıyla Beşiktaş’ın hücumdaki toplu oyun performansı düştü. Bu sırada Hatayspor, koşusu olan oyuncularını sık sık kontraya çıkardı.

İki tarafın da gole bolca yaklaştığı bir devre sonunda maç 2-2 sona erdi. Beşiktaş bu maçta 3 puanı yeterince istemedi. Performansı düşük çok oyuncu vardı ve kenardan giren oyuncular da beklenenin altında kaldı. Derbi öncesi Beşiktaş tökezledi ama liderliğini sürdürüyor. Haftaya oynanacak Galatasaray maçı artık ligin gidişatını belirleyecek bir maça dönüştü.