3 Temmuz darbesi ile dağılan ülke futbolumuzun, en son önemli başarısını 2013 yılında Portekiz’de tüm ülkemize yaşatan takımımız dün akşam ilk Avrupa macerası için sahada ter döktü.

Ülke puanı diye yırtınırken dün akşam sahada oynanan güzel futbol gibi satırlarımın başında bunu cümlelere dökmek istedim.
Yürekli bir futbol vardı sahada, sanırım her bir renktaşım ve ülke futbolu sevdalısı bireyler gurur duymuştur.

65 Dakika futbolun tüm doğruları sahaya yansıdı, sonrasında daha yeni kurulan ve bir biri ile oynama alışkanlığı kazanmak isteyen takım doğal olarak durakladı ama yine rakibine ben bu sahanın hakimiyim mesajını vererek.

Takımımız tüm bağlantı ve yardım oyunlarını çok akıllı uyguladı, kanat bekleri savunmamızın derinliğine; hücum oyuncularımız orta alan derinliğine durmaksızın bitmek bilmeyen bir enerji ile yardımcı oldu.

Sahaya yayılış ve pas oyunundaki gelişim ayakta alkışlanacak cinsten olsa bile ders çıkarmamız gereken konuların başına savunma arkamıza atılan derin toplar diye yazamam sanırım hepiniz tarafından kabul görür…

Yediğimiz gol ve ender verdiğimiz pozisyonlarda bunu hep birlikte gözlemledik, ancak yine kusursuza yakın oynayan savunma hattımızı kutluyorum.
Orta alanda gecenin en önemli enerjisi kesinlik ile M.Hakan bunun en önemli nedeni saha kenarında forma adaletini sağlayan ve oyuncularını hazır tutan teknik ekip, eksiklerimize rağmen kadro sürekliliğini sağlayan bu güzel yürekleri ve hocamızı gecenin özelinde tebrik ediyorum.

Akan oyunda kolay pozisyon vermeyeceğimizin derin göstergesi olan bir oyunu geride bıraktık.
Fizik güç olarak her maç bir adım yukarı çıkıyoruz, bağlantı oyunları ve takım arkadaşlığı harika Osinin faul pozisyonu sonrası takımın verdiği büyük resim kocaman bir arkadaşlığın gülümseten yönü oldu.

Özellik ile ilk yarı boyunca Valencia başta olmak üzere oyuncularımıza yapılan sert müdahaleler tribünde ev sahibi taraftarın yaptığı çirkinlikler gibi gözden kaçmadı.

Tribünü kelimeler ile dile getirmiş iken; Büyük Fenenerbahçe taraftarı tüm Avrupa ve Almanların kulaklarını yaptıkları destek ile çınlattı bu hepimize önemli bir ders aslında bunu sahamızda oynadığımız her oyunda tribünde kim olur ise olsun yapmalıyız.

Yazıma son verir iken geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz değerli Gönül hocamızı ve camiamıza hizmetlerini esirgemeyen geçmiş dönemler içinde kaybettiğimiz değerli büyüklerimi ve renktaşlarımı saygı ile anıyorum.

YOLUN SONU FİNAL BU TAKIM BÖYLE YÜREKLİ OYNAMAYA DEVAM ETSİN YETER!!!!