Galataasaray yarın akşam Hatay deplasmanına çıkacak. Takımda çok önemli eksikler var fakat son 1 haftadır ülke gündemide çok karışık ve çok pis.

Galatasaray için Ya TAMAM Ya DEVAM maçı..

Bu kritik maç öncesi yazılı ve görsel medyada resmen “Yıldız Savaşları” veriliyor. Aslında savaş demeyelim çünkü savaş iki taraflı olur. Bu konuda tek taraf sürekli bel altı konuşup,saldırgan bir üslup kullanıp Galatasaray camiasına iftira atıyor. Bu konu hakkında adı geçen kulüp geçmiş yıllarda Türkiye Futbol Federasyon’una aynı konuda yazılı başvuru yaptı ve RED EDİLDİ. Galatasaray Kulübü ise bu süreçte hem bu çirkin ve yakışıksız iftiralara, hemde önceki başvurunun niçin red edildiğini izah eden açıklamalarda bulundu. Bu süreçte karakter ve beyefendiliğinden taviz vermeden,temsil ettiği camiayı unutmadan açıklamalar yapan Galatasaray kulübümüzün tüm yöneticilerine teşekkür ediyorum Görev süresi içerisinde hiçbir başarısı olmayan ve tek bir kupa bile alamadığı için bu başarısızlığını örtüp kendi taraftarına şirin gözükmek için herşeyi yapan insanlara söyleyecek tek bir sözüm var ;

Yıldızlar Masada Değil,Sahada Kazanılır..

Böyle bir ortamda maça konsantre olabilecekmiyiz diye düşünürken Taylan,Emre Kılınç,Marcao,Yedlin ve Lyundama maç kadromuzda olmayacak. Birde üstüne üstlük Fatih Terim cezası nedeniyle yarın akşam kulübede olamayacak. Hatay’da ise Milli Takım’da test sonucu Koronavirüs olduğu söylenen ama Türkiye’ye gelince yapılan testte koronavirüs yokmuş !!!! denilen Boupendza’nın Galatasaray’a karşı oynayacağı söyleniyor. Burda konumuz bir futbolcunun oynayıp oynamaması değil. Konumuz dönen dolaplar. Farkettiğimiz ve farkedemediğimiz bütün tezgahlara karşı en güzel cevabı her zaman olduğu gibi sahada vermeliyiz.

Yarın akşam sahada Galatasaray Ruhu ile oynarsak eksiklerimizin açığını kapatıp galip geliriz ve galip geldiğimizde Beşiktaş’la puanımız aynı oluyor. Onlar bu stresi kaldıramaz ve puan kaybederler.

Herkes yerli yersiz fazlasıyla konuştu. Sıra takımda. Fatih hocanın İmparator olduğunu hatırlaması ve herkese hatırlatması gerekiyor. Şimdi tam zamanı.

Haydi Fatih hocam. Sen sahada futbolunla konuş. O zaman herkes susar.