Sezona çok kötü başladık daha sonra fırtınalar estirdik ve sonunda çileli de olsa şampiyonluğa ulaşmayı başardık.

Dile kolay 40 hafta çok uzun bir maratondu. Kadro derinliğimiz yetersizdi. Sezon başında bir çok yorumcu Beşiktaşımızın Anadolu takımı hedeflerine koşacağını iddia ediyordu. Hatta ve hatta küme düşmemeye oynayacağımızı söylüyorlardı. Biz ise başta Sergen hocamıza, yönetimimize ve kısıtlı kadromuza çok güvendik. Bu güvenimizi boşa çıkarmadıkları için tüm kulüp çalışanlarına, hocamıza ve futbolcularımıza sonsuz teşekkür ederiz.
Sonuna kadar bu şampiyonluğu hak ettiğimizi düşünüyorum.
Bunun en büyük etkenlerinden bir tanesi ise takım olabilmekti. Biz bunu başardık. Kiralık olan oyuncularımızın bile saha içinde ve dışında gösterdiği karakter bunu kanıtlar niteliğindeydi. Çok istedik çok savaştık ve mutlu sona ulaştık.

Göztepe maçının analizini yapmanın şuan için hiçbir anlamı yok. Şimdi bütün sezona bakma zamanı.

Hiç hazır olmadan çıkıp elendiğimiz Paok maçları ve ligimizde Başakşehir maçına kadar aldığımız kötü sonuçlar bütün taraftarlarımızı üzmüş ve düşündürmüştü. Geç gelen transferler ve mevcut kadromuzda bulunan oyuncularımızın kötü performansı hepimiz için çok üzücü oldu. Tam bu anda hocamız Ali Rıza Sergen Yalçın kötü futbolun sorumluluğunu üzerine alarak eldeki futbolcuları gerçekten bir takım haline dönüştürdü. Başakşehir maçından sonra yaptığımız çıkışla birlikte önce liderliğe yerleştik sonra ise liderliğimizi sonuna kadar koruduk. Bunu başarmak hiç kolay değildi.
Çünkü kalemiz tamamen gençlerdeydi. Defansımız ise lige berbat başlayan Vida, bu sezon en çok penaltı yaptıran oyuncu Welinton, büyük bir senkronizasyon problemi olan Nskala gibi isimlerden oluşuyordu. En iyi mevkiimiz bol alternatifli orta sahamızdı. Hücum hattımız ise iyi fakat yedeksizdi. Hocamızın en büyük özelliği ise performansı yerlerde olan oyuncuları ayağa kaldırıp maksimum verimi alması ve bu sezon bunu çok çok iyi gerçekleştirdi.
Bize gelene kadar tamamen soru işareti olan Rosier, oynadığı takımlarda süre bulamayan Gezzhal, kronik sakatlığı var denilen Aboubakar, sezon başında oyuna ve takıma küsmüş Vida ve Adem gibi futbolcularımızın inanılmaz çıkışı tamamen hocamızın ve teknik ekibimizin bizlere hediyesidir.
Atiba’nın 38 yaşında 4 gol 11 asistlik performansı, çöp dediğimiz Larin’in 19 golü gerçekten mucizevi bir sezon geçirmemizi sağladı. Ek olarak sezon genelinde yaşanan sakatlıklar ve eksilen oyuncularımızın yerine yedeğini koyamamamız tam bir felaketti. Bizler ahlanıp vahlanırken Sergen Hocamızın “11 kişi sahada varsa eksiğimiz yoktur” demesi şampiyonluğumuzun habercisiydi. Biz 11 kişi sahaya çıkarmaya zorlanırken rakiplerimiz kadrolarıyla 2 takım kurabiliyordu. Buna rağmen kazandık. Sonuna kadar savaştık. Emeği geçen herkesi tekrar kutluyorum.

Şimdi bu sezondan ders çıkartıp önümüzdeki sezonun planını yapmamız gerekiyor. Kiralık oyuncularımız bizimle devam etmek istiyor. Burada söz yönetimde. Kesinlikle hücum hattına ve defansa en az 2-3 takviye şart. Şampiyonlar ligi hatayı affetmez. Başkanımıza ve ekibine güvenimiz tam. Gerekeni yapacaklardır.

Son yazılarımda motorları maviliklere süreceğimizi söylemiştim. Önümüzde bir tek final kaldı. Türkiye kupasını alarak boğazda buluşmak dileğiyle…