25. Hafta mücadelesinde Alanya deplasmanına çıktık ve maç öncesi Fenerbahçe ve Beşiktaş’lı taraftarların duaları Alanyaspor’laydı.

Alanyaspor ilk yarı Galatasaray’ı evinde yenmişti..

Ayrıca geçtiğimiz hafta kupada elemişti ve bu maçın zorlu geçeceği belliydi. Ligde her maç zor ama kalan maçların daha da ZORLU geçeceğini bir kez daha gördük.

Galatasaray rakiplerini de hakemleri de yeniyor..

Her ne kadar rakip takımlar hakemlerden şikayetçi olsa da bu maçta da Galatasaray lehine net bir kırmızı kart verilmedi. Diagne’nin Beşiktaş maçında yaptığı harekete kırmızı kart veren hakemler aynı pozisyonda sarı kartla geçiştirdi. Lehimize verilmeyen penaltı için yorum yapmadan liderliğin keyfini çıkartmak istiyorum. Kalan maçlarımızdaki en zor deplasmandan galibiyetle döndük.

Alanya galibiyeti rakiplerimizin moralini bozdu..

Fatih hoca bu maç öncesi Taylan, Belhanda ve Donk gibi isimleri kulübeye çekti. Kendi yarı alanında kalabalık durup arka alanda boşluk bırakmadı.

Emre Kılınç 3 haftadır üstüne koyarak oynuyor.. 

Bu galibiyet Şampiyonluk yolunda çok önemliydi. Hem rakiplere psikolojikmen mesaj vermiş oldu, hem galibiyet serisine devam etti, hem de Alanya ile hesabı kapatmış oldu. Teşekkürler Galatasaray..

Artık ŞAMPİ… diyebiliriz..