SALLANSA DA YIKILMIYOR!

       En yakın rakip Galatasaray’ın iki haftada 6 puan bıraktığı süreçte Beşiktaş’ın sadece 1 puan alması iyiden iyiye oluşan şampiyonluk havasını dağıtmıştı. Alanya maçında gelecek puan kaybı maç eksiğiyle de olsa Beşiktaş’ın liderliği kaybetme riskini taşıyordu. Bu sebeple sezonun kader maçlarından biriydi.

Beşiktaş Ghezzal’ın dönüşü ve Cenk’in karantina sürecini bitirmesiyle bambaşka bir hücum kalitesiyle maça çıktı. Önde baskı, kaliteli paslaşma, Ghezzal’ın aşırı etkili performan vermesiyle maç Beşiktaş ablukasıyla başladı. 24 dakikada Beşiktaş’ın 3 topu direkten döndü ki ilki 20. saniyede geldi bu şutların.

Beşiktaş bu ablukanın getirdiği bir köşe vuruşu sonucunda Cenk Tosun’un dokunuşuyla 1-0 öne geçti. Gol sonrası da Beşiktaş’ın sert savunma anlayışı ve hücum ablukası devam etti. İkinci gol bir türlü gelmeyince ilk devrenin sonuna doğru maça denge geldi. Alanyaspor pek çok kez beraberlik şansını yakaladı.

İkinci devrede maç yine dengeli başladı. Beşiktaş daha çok golü arayan taraftı. Ghezzal tam maç sürüncemedeyken yine şapkadan tavşan çıkardı. Aşırı falso alan bir topla Ghezzal yine jeneriklik bir gol attı ve Beşiktaş’ı rahatlattı. Bu dakikadan sonra Alanyaspor’un direnci tamamen kırıldı, orta saha hızlı geçildi, Beşiktaş sık sık kontra atak şansı buldu. Kenardan gelen N’koudou’nun atağında bulunan gol maçı bitirdi.

Atiba maçı 3 asistle tamamladı, Ersin çok kritik yerlerde iki kere karşı karşıya gol çıkardı. Beşiktaş puan bıraktığı iki maç sonrası çok iyi reaksiyon göstererek sezonun en iyi maçlarından birini oynadı. Maçları eşitleyip Fenerbahçe’ye 5, Galatasaray’a 6 puan fark atmış oldu ve böylece ligin bariz üstünü olduğunu kanıtladı.