3. Hafta mücadelesi için 18 yıl sonra güzel İzmir’ de yeşil zemine çıktık.

Milli ara öncesi hava şartları ve rakibin zorluk derecesi düşünülür ise çok değerli bir üç puanı hanemize yazdırdık.

İlk yarı boyunca ev sahibi çakılı savunma yaparak ve bağlantı oyuncularımıza kurdukları baskı ile oynatmama üzerine kurduğu planı başarı ile sahaya yansıttı.

Savunma arkamıza atılan toplar ile sonuç bulmaya çalışırlar iken savunmadan ileri şişirdiğimiz toplar ev sahibini oyun alanında rahatlatı, topu bize bırakan ev sahibi oyunun temposunu istediği gibi ayarladı.

Takımın oyun disiplini ve fizik güçü maç boyunca oldukça olumluydu. Pas ve yardım oyunları ilk yarı zaman zaman aksıyor gibi dursada, ikinci yarı oyunun temposunu yukarı çekerek ev sahibinin tüm planlarını alt üst ettik, savunmamız kademe oyunları içinde yakın oynayarak ev sahibinin hücum oyuncularının kimyasını bozduk.

Bulduğumuz goller esnası kişisel beceriler kadar oyun alanında yapılan kaymalar ve boş koşular ev sahibinin savunma dengesini bozdu.

Özellik ile oyunun ikinci yarısı rakibin önde top tutmasını takım halinde engellemeyi başardık böylece ev sahibi üretkenlik açısından geçtiğimiz haftalara göre silik kaldı.

Kenar oyuncuları bu akşam görevlerini eksiksiz yaptı. Güçümüzü hafta içi maçı düşünülür ise ekonomik kullanmayı başardık, pas yaparak geriden çıkmak ve bağlantı oyuncularını oyuna top ile sokmak kanımca daha skorlu oyunların habercisi olacaktır.

Ferdi gecenin kahramanı ancak oyunda olduğu süre içinde Valencia ev sahibini önleme iterek ve ikinci yarı bağlantı oyunlarını rahatlatma adına derine inerek önemli işler yaptı.

Araya kayıpsız girmek mutluluk verir iken oyun içinde sakatlanan oyuncular hepimizi üzdü. Umarım dönüşleri uzun olmaz, oyun aklını sahaya daha fazla koyacağımız iki ismin üzerine bu isimler geçiş oyunlarında bizi oldukça zorlar.

Mücadeleden kaçmayan oyuncularımızı tebrik ederken; 30 Ağustos zafer bayramını en içten dileklerim ile kutluyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene!!!