Ligin 4. haftasında evimizde Gençlerbirliği’ni konuk ettik. 1 golle 3 puanı rakibimize kaptırdık.

İlk yarı defans ve orta sahada basit top kayıpları yaparak geçirdik. Hücumda ise hiçbir şey üretemedik. Ruhsuz isteksiz bir ilk yarı çıkardık. Rakibimiz ise kontra atak futbolunun güzel bir örneğini sergiledi. İlk yarının en vasat iki futbolcusu Necip ve Dorukhan’dı. Necip Uysal hem hucümda hem de defansta yaptığı hatalarla resmen ben bu takımın sağ beki değilim diye bağırdı. Dorukhan’ın ise takımımıza geldiğinden beri oynadığı en vasat 45 dakikaydı. İnanamadım ve yakıştıramadım. İlk yarıda Boyd verimsizdi fakat en azından çabaladı. Maalesef Boyd bize hiç yakışmadı.

2. Yarıya Dorukhan Mensah değişikliği ile başladık. 65. Dakikaya kadar ruhsuz futbolumuz devam etti. Kağıt üzerinde sağ kanat oyuncumuz olarak gözüken Gökhan Töre nedense 74 dakika hiç sağ kanatta oynamadı. 74. Dakikada ilk defa sağ kanatta topla buluştu ve etkili bir orta yaptı. 20 saniye sonra oyundan çıktı. 75 dakika boyunca sağ kanatsız oynadık. Buna hiç anlam veremiyorum.

Adem, Hasiç ve Mensah gibi yetenekli oyuncular yedek beklerken ruhsuz bir kadroyla maça başlayan Sergen Hocamız maalesef bu sonucun baş mimarı. Tabiki geç gelen transferler sebebi ile en çok eleştiriyi yönetim hak ediyor. 3 haftadır yaşadığımız puan kayıpları taraftarımızı endişelendiriyor. Bu maç eğer seyircili olsaydı tribündeki tepkileri kaldırabilirler miydi? Bir an önce hem yönetimin hem de teknik ekibin bu olumsuz ve ruhsuz havayı değiştirmek için önlem alması gerekiyor.

Umarım bu maç sezonun kırılma anı olarak hafızamızda yer alır…