Perşembe günü oynanan Lazio maçının morali ve yorgunluğu ile çıkacağımız AlanyaSpor maçını evimizde oynayacağımız için herkes mutluydu. Çünkü hafta arası oynanan Lazio maçına herkes gelememişti. Bugün bir tatil günüydü ve tribünlerin dolması bekleniyordu.

Yorucu geçen Lazio maçından sonra en az 3-4 futbolcunun dinlendirilmesini bekliyordum. Özelikle Taylan ve Halil’in bu maçta kulübeye geçmesini bekliyordum. Fakat Fatih hoca Alanya maçına Lazio maçının kadrosuyla çıktı. Sadece Marcao ligde cezası olduğu için yoktu.

Rotasyon yapmadan sahaya çıkmak büyük yanlış..

Maç başladığında futbolcuların yorgunluğu çok bariz belli oluyordu. Top rakipteyken yeterli presi yapamıyorduk ve Alanya çok rahat şekilde ayağa pas yapıyordu. Top bizdeykende sahayı iyi kullanamıyor ve final paslarını iyi veremiyorduk. Fatih hoca ilk yarı değişiklik yapmadı ve şaşırttı. İkinci yarıya Taylan,Morutan ve Halil’i çıkarıp Mohamed,Feghouli ve Emre Kılınç’ı alarak başladı. İkinci yarı biraz daha iyiydik ama özellikle Yedlin sağ tarafta çok aksıyordu. Defansta güven vermiyor ve hücümda orta bile yapamıyordu !!! Artık tribünlerde Yedlin’e dayanamayıp tepkiler çoğalınca Yedlin’i çıkarıp Van Aanholt’u sağ beke koydu. Maç böylemi bitecek acaba diye düşünürken son dakikalarda kanattan gelen bir Alanya atağında Ömer’in pozisyon hatasından dolayı golü yedik ve maç böyle bitti. Galatasaray ligdeki ilk yenilgisini aldı.

Bu maçtan ders çıkarmak lazım.. 

Özellikle Avrupa kupası maçlarından sonra derin kadroyu kullanmak lazım. Bu hem daha az forma şansı bulan futbolcuların kendini göstermesi için iyi bir fırsat olur,hemde sakatlık riskini azaltmış oluruz hemde sahaya daha dinç bir 11 çıkmış olur.

Artık bu maç geride kaldı. Önümüzdeki maçlara bakacağız.. Fakat ;

Kadroyu doğru kullanmak şart..