Ligimizin 4. Haftasında konuğumuz Yeni Malatyaspor’du. İlk düdükle birlikte rakibimize yoğun bir baskı uyguladık. Oyunu rakip sahaya yıkarak müthiş bir prese başladık. Etkili ayaklarımızla daha ilk 15 dakikada 2 farklı üstünlüğü sağladık.  Maçın geneline baktığımızda oyuna hükmeden taraf bizdik. Geçen senenin üzerine koyarak devam ediyoruz.

Geçtiğimiz sene kadro derinliğimiz hiç yoktu. Yaz dönemi nokta atışı transferlerin ne kadar yararlığı olduğunu görmeye devam ediyoruz. Şampiyonlukta oyun kuruculuk yükü sadece Rachid’in üzerindeydi. Genelde sol açıktan bazen de ortadan bu görevi çok iyi bir şekilde gerçekleştirdi. Şimdi ise ortada Pjanic ve Alex ile bu görevi paylaşıyorlar. Daha fazla alternatif ile daha fazla gol pozisyonu buluyoruz.

Pjanic dün akşam ne kadar Zeki ve yetenekli bir futbolcu olduğunu sadece 7 dakikada tüm dünyaya gösterdi.Hiç beklemediğimiz anda inanılmaz bir asist yaptı. Böyle bir futbolcuyu Siyah Beyazlı takımımızda görmek müthiş bir mutluluk. Muazzam oynuyor. Tam bir maestro.
Alex ise maç eksiğine rağmen ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu herkese gösterdi. Daha iyi olacak biliyorum.

Batshuayi kiralık katilimiz. Uzun zamandır bu kadar koşan bu kadar arayan bir forvet görmemiştim. Çok çabalıyor pres yapıyor golü kokluyor. Çok iş yapacak bizde.

Genele baktığımızda takım olarak çok iyi oynadık. Her futbolcumuz çok iyi işler yaptı. Tüm takımı tebrik ediyorum.

Dortmund maçına odaklandık. Şampiyonlar ligine kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Heyecanlıyız. Takım olarak iyiyiz. Çok daha iyi olacağız. Biliyoruz ve inanıyoruz yine biz şampiyon olacağız.