Aşıklar şehri, İstanbul en önemli hikayesini 13. Haftada yaşandı. Uzun yıllar sonrası izlediğimiz en güzel dev mücadele diye yazıma başlasam sanırım pek çok taraflı yada tarafsız futbol sever katılır.
Her iki takım için kırılma noktası olmasına rağmen büyük bir savaş izledik. Sahada birlikte mücadele eden takım maç sonu her birimizin gözünden akan yaşın sahadaki ruhu oldu.
Ev sahibi taraftarının desteği ile önde baskı ile başladı. Bu oyunu pas oyununu doğru yaparak bozan taraf olduk.
Geçmiş sezonları göz önüne alır isek sahada ne istediğini bilen taraf takımımız oldu. Ev sahibinin oyuna hakim olduğu dakikalar içinde akıllı bir savunma yapıldı.
Oyun alanları kanımca doğru kapatıldı. Problem ordusunun içinde olan takımımız yediği golle rağmen sakin ikili oyunlar ile ayakta kaldı.

Bu dakikalar için lider oyuncu artılarını gördük. Sosa savunma ve hücum bağlantılarını, İrfan ve Mesut pas bağlantılarını doğru yapan isimler oldu.
Müthiş bir ilk yarı tadı damağımızda kalarak karşılıklı goller ile berabere son buldu.
İkinci yarı başı ile artan baskıyı yine pas oyunu ile kıran taraf olduk.
Bu dakikalar içinde ilk yarı rakibe verdiğimiz geçiş oyunu üstünlüğünü verdiğimiz mücadele ile azamiye indirmeyi başardık.
Rakip alanda daha güvenli pas oyunları oynamayı başaran taraf takımımız olur iken yapılan oyuncu hamleleri pas oyunu kalitemizi geriye çekti.
Bu dakikalar içinde fizik mücadelesini iyi bir şekilde yeşil zemine yansıtan taraf takımımız olur iken ev sahibi topa daha çok yön veren taraf oldu.
Kırmızı kart sonrası ise dağılan bir hakem izledik, aklı sanırım Marcao’nun orta alan içinde Alman forvetimize yaptığı müdahalede kaldı. Oyun kontrolünü mantık olarak burada kaybetti ve karşılıklı hatalar bu dakika sonrası başladı.
Bu pozisyon aslında incelenerek hakeme yardımcı olunması gerekliydi. Aynı ilk yarı yine Marca’onun, Ferdi’ye yaptığı müdahale gibi…
Oyunun kazanılma hikayesini orta alan üstünlüğümüz ve pas oyunumuz olarak yorumlaya biliriz.
Kırmızı kart sonrası ayakları yere doğru basan ve istediğini alan takım taraftarın gönlünü maç sonrası deplasman tribüne giderek aldı ve camianın birleşmesi için ateşi yaktı.
HELAL OLSUN ÇOCUKLAR!!!