Ligin 4. haftasında Kasımpaşa’ya konuk olduk. Hafta içinde Avrupa’da elendikten sonra bu maçtaki kadroyu ve futbolumuzu çok merak ediyordum.

Kadro açıklandığında çok şaşırdım. Ben çok daha farklı bir kadro bekliyordum.

Avrupa’da elenmenin bir faturası olmalıydı..

Feghouli,Belhanda ve Arda’nın bir arada oynaması büyük hata. Günümüz futbolunda bu tip 3 oyuncu ile maça başlamak için her üçününde oyunun her iki yönünüde iyi oynayıp formda ve güçlü olmaları gerekir. Ama 3 oyuncuda formda değil ve top rakipteyken defansif anlamda takıma katkıları yok denecek kadar az. Zaten kanat oyuncuları hızlı olmayınca,forvetinizde hareketli ve sprinter bir golcü değilse pozisyona girmeniz ve gol atmanız mucizelere kalıyor. Bugünde o mucize olmadı.

İkinci yarı Babel’in oyuna kurtarıcı diye girmesi şaka gibi.. 

Babel geldiği günden beri kaç asist yaptı ? Kaç gol attı ? Kaç maçı kurtardı ? Ben artık Kerem’i sahada görmek istiyorum. En azından yerli ve genç.

Falcao,Arda ve Babel’in yaşları toplamı 100..

Elendiğimiz Rangers’ta ileri 3’lünün yaşları toplamı 68 idi. Gençlere yatırım yapmak zorundayız. Kazanma hırsı olan,yenilgiye tahammülü olmayan, topu kaybettiğinde hemen prese başlayan oyuncularla oynamalıyız. O yüzden Fatih hocanın operasyon yapması lazım. Şimdi Milli ara var ve bu operasyonun tam zamanı. Bazı oyuncular artık oturmalı ve düşünmeli. Yedekteki oyuncu sahaya baktığında ondan daha iyi olmak için çalışmalı. Sahaya baktığında formsuz oyuncunun oynadığını görünce boşa çalışıyorum diye düşünür.

Fatih hoca gönderilemeyenlere ve alınamayanlara rağmen bu takıma daha iyi futbol oynatacaktır. Ben Fatih hocaya güveniyorum..