Ligin zorluk derecesi yüksek maçları içinde olan Hatay deplasmanın da 7. Hafta mücadelesi için sahaya çıktık.

Karşılaşmanın ilk yarısı çok dengeli bir oyun oynadık. Takımın performansı gibi teknik ekibin böylesi zor bir oyuna hazırlanışı çok değerli, bu maç özelinde bunu başarı ile yaptıkları gözlerden kaçmadı.

Takım çok dengeli baskı ve yardım oyunları ile ağır ev sahibi savunmasını baskı altına aldı. Ev sahibi ilk yarı boyunca kanat hücumlarını tercih etsede savunmamız oldukça dengeli şekilde bu oyuna karşılık verirken ritimli oyun ile golleri bulduk.

İlk yarı başarılı oyunun önemli etkeni orta alan kanımca. Geçiş oyunları bu şekilde başarı ile yapılırken savunma oyununa yardımlar gözden kaçmadı.

Ceza sahası üretkenliği böylesi zor bir deplasman oyunu için her iki yarı içinde çok değerli olduğunu yazmadan geçmek takıma haksızlık olur.

İkinci yarı yine tempolu başladı ve yine doğru oyun oynandı. Oyun alanları doğru daraltılarak ev sahibinin istediği baskılı ve bizim alanımızdaki oyun planı yani sahamıza yığmak istedikleri oyuna izin verilmedi.

Valencia ve M.Hakan değişimi takımı çok etkiledi. Ev sahibi bu aralık içinde oyunun temposunu düşürerek sahada etkin göründü. Crespo dakikalar geçtikçe daha doğru müdahaleler ile toparlanmamıza yardımcı oldu. Hücum bölgesi içinde dribblingli oyunu sahaya yapılan müdahalelere kadar başaramadık. Rossi önemli bir isim ama tempo çok fazla olunca oyundan düşmesi gözlerden kaçmadı.

Kim savunmanın ortasında harika bir görüntü çizdi, bu oyun teknik ekibin rakibi çok akıllı çalıştığının göstergesidir. Ev sahibi ceza alanına önemli derecede top şişiren ve ceza alanı içinde hava topları ceza sahasına ani giren oyuncularına indirerek önemli işler yapan bir ekip bu oyuna tuzak kurmak alkışı hak eder.

Pas hataları geçmiş haftalara göre daha az yapıldı, yediğimiz gol bizi bu konuda üzmüş olsa bile bireysel oyunlar çok doğru oynandı.

Oyunu sabırlı ve pas oyununu doğru yapmamız oyunun piskolojik olarak bize dönmesinin önemli nedeni, skoru bulmamız bunun önemli hediyesi diye yazmam hepiniz tarafından kabul görür.

Takımı bu güzel oyun nedeni ile tebrik ederim, gelişmemiz gereken çok yer olduğunu unutmadan sabır ile önümüze bakmalıyız. Rakibe göre üst düzey mücadele ettik ve üç puanı isteyen taraftık, böylesi bir deplasman oyununda az pozisyon vermek doğru yolda olduğumuzun göstergesi

Hafta içi oynayacağımız, Avrupa kupası mücadelesi daha farklı bir oyun ve saha savaşı olacak. “Sabır” sadece maçların değil sezonun şifresi olacak.

Güzel bir iş haftası dileyerek cümlelerime son veriyorum, her şey gönlünüzce ve sağlık ile olsun…