24. hafta mücadelesinde Kasımpaşa maçı öncesi yoğun kar yağışı nedeniyle bu maçın zor geçeceğini tahmin ediyorduk ve biraz endişede vardı. Çünkü böyle zeminler atak oynayan takımın aleyhinedir.

Taylan,Donk ve Onyekuru ilk 11’de yoktu.. 

Böyle ağır bir sahada hem zemin şartlarına göre, hem form durumuna göre bu maç ufak çaplı bir rotasyon için en uygun maç gibi gözüküyordu. Defansta Donk’un yerine Lyundama,Onyekuru’nun yerine Kerem,Taylan’ın yerine Etobo ilk 11’deydi ve bugün Gedson Fernandes’te ilk defa ilk defa ilk 11’deydi. Fatih hoca bu maça fizik gücü yüksek oyuncularla çıkmak istedi ve bence doğru yaptı.

Lig uzun bir maraton ve herkesi formda tutmalıyız

Galatasaray maça hızlı başladı. Kerem enerjsini, Gedson zekasını sahada yansıtıyordu. İlk yarım saatte 9 isabetli şut attık ve bu ligin bu konudaki rekoru olması lazım ve yan toptan gelen bir ortada Mohamed’in kafa vuruşunu iyi takip eden Kerem Galatasaray’ı öne geçirdi. İlerleyen dakikalarda Kasımpaşa oyunda dengeyi kurdu ve bir yan topta Muslera’nın hatalı çıkışı sonrası yediğimiz gol ile maç 1-1’e geldi. İkinci yarı Fatih hoca gerekli hamleleri yaptı ve kazanmak için gerekli riskleri aldı. Maçın son dakikalarında Onyeku’runun düşürülmesi ile kazanılan penaltıyı Mohamed gole çevirdi ve 2-1’lik skorla maçı kazanmasını bildik. Hatası nedeniyle yediğimiz gole üzülen Muslera galibiyet golüyle tüm takımla birlikte moral buldu.

Mohamed ilk 4 maçta 4 gol attı.. 

Bu galibiyetle liderliği tekrar aldık. Galatasaray kadrosuyla ve oynadığı futboluyla hem liderliği hemde Şampiyon’luğu hakediyor. Stadımıza sağlıkçı adı altında 3 bin civarı seyirci alamadık ama bu galibiyet ekran başındaki milyonlarca Galatasaray taraftarına armağan olsun.

Teşekkürler GALATASARAY..