Kazanılan yüksek mücadeleli iki Konyaspor maçından sonra Beşiktaş, karlı bir günde Ankara deplasmanındaydı. Savunmasında Vida, Montero, Rıdvan ve N’sakala’dan yoksun olan Beşiktaş rakiplerinin de tartışmalı şekilde de olsa kazanmasıyla biraz olsun tedirgindi maç öncesi.

   Maç Beşiktaş fırtınasıyla başladı. GhezzalRosier kanadının anormal oyunuyla Beşiktaş ilk 10 dakikada tam 4 net gol pozisyonu yakaladı. Ghezzal’ın şahane golüyle 0-1 önde bitirdik bu süreyi. Beşiktaş maçın kalanında savunmada hiç hata yapmamasına karşın ileri hatta bir türlü golü getirecek son hareketi yapamadı. Dakika 89’a kadar karşı karşıya kaçan tam 12 golle değişik bir rekora imza attı.

   Beşiktaş rakibi domine ettiği bir maçta zaman zaman da olsa puan bırakmanın eşiğine geldi. Cenk Tosun’un oyuna girişi ve attığı iki golle Beşiktaş maçı 0-3 önde tamamlamış oldu ve zirve ortaklığı sürdürdü. Bundan sonraki hafta Beşiktaş bay geçecek, yani rakiplerinden 1 maç geri düşecek.

   Bu bay geçme süreci kötü gözükse de Beşiktaş hücum hattının nefes alıp tekrar form bulması için kritik. Aboubakar ve Larin’in düşen performansları sinyal veriyor. Cenk’in takıma dahil olması ve Aboubakar ve Larin’in az da olsa dinlenmesi Beşiktaş’a bundan sonraki dönemde çok şey katabilir.

   Beşiktaş birkaç olumsuzluğa rağmen çok uzun zamandır bu ligin üzerinde bir oyun oynuyor ve bunu artık rakiplere de kabul ettirmeye başladı. Eğer 0-3 kazanılan bir maç sonrası maç yazısında çok da aşırı memnun ifadeler kullanmıyorsak o “winner” ruh geri kazanılmış demektir ki bu Beşiktaş adına en olumlu transferdir.