LİDER

Yazıma başlamadan önce trafik kazaları nedeni ile hayatını kaybeden Vatandaşlarımızı rahmet ile anıyorum.
Yaralı Vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Süper ligin üçüncü haftasında sahamızda oynadığımız tüm resmi maçların en hazır takımını konuk ettik.
A.Demirspor kadro derinliği ve sahaya emin adımlar ile basışı ile pek çok takıma örnek gösterilecek bir ekip haline gelmiş.

Çok güzel bir oyuna şahit olduk her iki takımı ayakta dakikalarca alkışlasak emeklerini karşılayamayız.
Sahadan galip ayrılan taraf olmak büyük bir onur, ilk düdükten son düdüğe kadar hava şartlarının ağırlığını düşünürsek takımın böylesi mücadele etmesi ve yedek kulübesinde olan oyuncularımızın, teknik ekibin oyunu yaşaması, birlikteliği büyük resim için çok ama çok değerli.

Önde baskı ile rakibi ilk yarı boyunca sahasına hapis etmeyi başardık, savunma arkamıza hızlı isimleri ile pozisyon bulma çabaları ilk yarı boyunca işe yaramadı.
Üretken bir oyun oynamalarını ve oyunun kırılma anlarını kendi yönümüze çekmeyi sahaya kurduğumuz ufak oyun tuzakları ile başarı ile uyguladık.

Topun hakimi rakip takım, oyunun hakimi ise takımımız oldu.
Her iki takımda orta alan üstünlüğünü elline geçirmek amacı ile sert bir saha savaşı verdi. Bu dakikalar içinde ileri uç oyuncularımız derine inerek orta alanın daha verimli çalışmasını sağladı.
Böylece kanat hücum oyuncuları ve dönem dönem bek oyuncuları hücum oyununa çok önemli katkılar verdiler.

İkinci yarının önemli bir bölümünde deplasman ekibi oyun üstünlüğünü hızlı oyuncuları ile ellerine aldılar.
Hava şartları ve yoğun maç temposu burada göz ardı edilmemeli ve kadro derinliği gerçekten çok doğru kullanılıyor.
Günümüz futbol anlayışında on bir oyuncusu değil her an hazır oyuncular iş yapıyor ve teknik heyetin müdahale şansını hep artıya çeviriyor.

Sahada fizik olarak hazır iki takım izledik, hazır olmayan ve artık olması gereken kafalarını sadece futbola vermeleri gereken bir hakem ekibi izleyemedik.
Kazandığımız penaltı ve rakibin on kişi kalışını çok rahat süzecek bir hakem oyunun kalitesini bir gömlek daha yukarı taşırdı.
Maç sonrası yine bazı yorumcular oynadığımız etkili oyunu konuşmak yerine bazı eller tarafından şampiyon yapılacağımızı tahmin ettiklerini yazmışlar söylemişler.
Artık uyanın bu işte ciddi paralar kazanıyorsunuz, kaos ortamı ülke futbolumuza hiç bir anlam katmıyor.
Doğru oyunu ve doğru oyunları oynayanları yazmak bu kadar zor olmamalı, bakın ben kendi adıma amatörce yaptığım bu işte bunu yapmaya çalışıyorum.

Lütfen bir parça doğru olanın peşinde koşun hazır parada, basit fikirde çok çabuk biter ve sahibini tüketir…

Öğlen saatleri bizlere akşam tribünlerin hareketli olacağının sinyalini vermişti.
Takım sahada bizler tribünde doğru işleri yapmaya devam edeceğiz, kimsenin hatırı ve emekleri ile değil, alın terimiz ile sezon sonu inşallah Kanırta Kanırta büyük mutluluk ile şampiyonluğu kutlayarak, ülke futboluna emek ve sahada çalışarak nasıl şampiyonluk kazanılır göstereceğiz.
Dün gece oynadığımız rakibimiz gibi sahada mücadele edecek takımlar başımızın tacıdır.
Atalarımızın dediği gibi beş parmakta aynı değil, rakibin içinde kendisini henüz eski takımında sanan isimler vardı, umarım bu güzel ve doğru oyunlarını eski takımlarına karşı oynar ve ekmek yedikleri yere ihanet etmezler.

Yolumuz uzun şimdi hedef Perşembe akşamı henüz bitmiş bir şey yok, avantaj bizde sadece güçlü bir oyun ile yurt dışı maceramızın devam etmesi dileğim ile mutlu huzurlu ve barış dolu günler diliyorum.