Milli takım arası sonrası ligin önemli ekiplerinden, Sivasspor ile karşılaştık.

Milli dönüşler sonrası sakat oyuncularınız ve yorgunluk için önemli ancak birlikte idman yapmama ve uzun yolculuklar büyük sorun, bireysel hatalar kadar net bir şekilde yaşadık bu dez avantajı…

Rakibimizin hocası hafta içi maçı yorumlar iken önde baskı yapacakları ve kora kor bir oyunun sinyalini verdi.

Oyun Rıza hocanın dediği gibi iki takım için tempolu ve baskılı oynandı. Ancak takımlar karşılıklı pas hatalarını sık yaptı.

Takımımız bu akşam kanatları net yaza bilirim verimli kullanamadı. Özellik ile oyunun iknci yarısı, Muhammet çok fazla pas hatası yaptı.

İkinci yarı rakip takım oyuncuları tempoyu 75. Dakika itibari ile topu oyunda mümkün olduğu kadar az tutarak soğuttu, takım adına burada yapıcağım önemli eleştiri oyuncu değişikliği hataları olacak.

Oyun içindeki gözlemim daha güçlü bir Mesut oldu, tercih burada; Muhammet ve Rossi olsa sanırım rakibin savunma dengesi M.Hakan ve Valencia değişikliği ile daha bozula bilirdi. Skor yakalaya bileceğimiz iki isim sonrası, İrfanın sakatlığı geçiş oyunları adına rakibi rahatlattığı hep birlikte gözlemledik.

Deplasman ekibi özellikle oyunun son bölümü olan 15- 20 dakika oyun alanlarını güçlü savunma tuzakları ile kapattı, pas hataları bu dakikalar içinde sürekli duran oyunda takımı panik havasına soktu…

Oyun için ilk 4 hafta içinde izlediğim en kora kor ve temaslı oyun yaza bilirim, takımımız adına bu dönüş haftasında bu çok değerli. Yeni transferler henüz tam takım arkadaşına alışacak kadar idman yemedi ve yine önemli sakatlarımız vardı.

Bağlantı oyunları bu tür maçlar için çok önemli ve Sosa önemli işler yapardı, çok yoğun bir takvim bizleri bekliyor.

Bu puan kaybının artıları ile önümüze bakmalıyız, haftalık maç proğramı ikiye çıkarıyor ve çok değerli rakipler bizleri bekliyor.

Tribün desteği çok önemli başlangıçta çok güzeldi ancak tribünde kim olur ise olsun oyuncularımız için beklediğimiz, 90 dakikalık performansı bizde sahaya yansıtmalıyız.

Çok değerli bir takım ve teknik ekip kuruldu, futbolun doğası içinde olan hatayı kalecimiz ve teknik ekibimiz bu oyun özellinde üzgünüm yaptı. Eleştiri hak ama dozunda diyerek yazıma son veriyorum, hafta içi Avrupa sınavı sonrarı görüşmek üzere…