Galatasaray’ın ve Fenerbahçe’nin yine puan bırakmasıyla Beşiktaş’ın artık şampiyonluk ihtimali iyice yükseldi. Tabii ki bunun için Beşiktaş’ın bu kayıp haftalarında kazanması çok kritikti. Rakip ligden düşmeme umudu azalmış Erzurum’du.

Düşme hattındaki her takım gibi Erzurum ligin öncesinden çok daha diri bir oyun sergiledi. Larin’in mükemmel golünden hemen sonra bir yan topta beraberlik golünü buldular. Beşiktaş’ın birkaç haftadır formsuz gözüken savunma hattı yine sağlam bir konsantrasyon kaybı yaşadı. Sık sık rakibin kontra ataklarında özellikle kanat akınlarında sorun yaşadı.

Sergen Yalçın’ın Oğuzhan’ı yanına çağırıp hücuma çıkmasını istemesinden yarım dakika sonra klasikleşen bir Ghezzal asistinde Oğuzhan golü buldu ve Beşiktaş’ı tekrar öne geçirdi. Bu dakikadan sonra Beşiktaş farkı arttırmak için bol bol atak yaparken uzaktan gelen bir şutta Ersin bu sezonki en büyük hatasını yaptı. Kucağına gelen topu sektirdi ve şanssız bir gol yedi. Bu gol takımı belli oranda demoralize etse de Beşiktaş maçın ilk dakikasından son dakikasına maçı kazanacağını hissettirdi.

İkinci devrede Beşiktaş, Ghezzal’ın iki kişiyi geçerek yaptığı mükemmel vuruşla sezonun en güzel gollerinden birini attı. Bu golden kısa süre sonra maçın başından itibaren iki takıma sorun yaşatan rezalet zemin Beşiktaş’a ve Milli Takım’a büyük bir kayıp verdi. Cenk Tosun bir pozisyonunda beton gibi olan zeminin de etkisiyle sakatlandı. Dizi çıkan Cenk muhtemelen 1 seneye yakın bir süre sahalardan uzak kalacak. TFF’nin iş bilmezliği ve stat ilgililerinin umursamazlığı en önemlisi Milli Takım’a şampiyona öncesi büyük bir zayiat verdirdi.

Bu dakikadan sonra Beşiktaş özellikle Gökhan Töre’nin etkili oyunuyla akınlara devam etti ve nihayetinde Gökhan Töre iki kişiyi geçerek golünü attı ve maçı bitirdi. Beşiktaş bu çok önemli haftada maçlarını eşitlediği rakipleriyle puan farkını 7 ve 8’e çıkarmış oldu. Beşiktaş için ligin bundan sonrası yakaladığı bu dev avantajı korumaktan geçiyor. Kalan 8 maçta alınacak 6 galibiyet Beşiktaş’ı kayıtsız şartsız şampiyon yapacak ki bu ihtimal rakiplerinin tüm maçları alması durumunda gereken sayıyı içeriyor. Beşiktaş artık şampiyonluğa uzun zamandır olmadığı kadar yakın.