Ligin 34. Haftasında sahamızda Gaziantep FK takımını konuk ettik.
Ligin ilk üç sırasının sadece kendi arasında değişeceği lig ortamında artık takımımız adına sahada oynadığı oyundan ziyade bay haftası öncesi alacağı üç puanlar önemliydi.

Geçmiş haftalarda hücum alanına hızlı çıkışları ile dikkat çeken konuk takımın bu oyunu takımımıza ters görünen bir yapıydı. Topun daha çok bizde kalmasını sağlayacak orta saha yapısı ile oyuna başlayan teknik ekibi tebrik ediyorum.

Takımımız yaratıcı ve teknik oyuncular sayesinde oyunun kilit işlerini müthiş yaptı, geçmiş haftalara nazaran yardım oyunları ve sahaya yayılış hepimizi mutlu etti.
Kanat hücum oyuncularımız İrfan ve Pelkas oyunu içe kat ederek bek oyuncularımızın hücuma daha çok katılmasını sağladı.
Aynı zamanda orta alan yardımları ve pas alışverişlerindeki rolleri gözlerden kaçmadı.

Örümcek ağı programı içinde belirmek istediğim gibi kanat organizasyonları sadece beklere bırakılmış gibiydi, ileri uçtaki oyuncumuz Valencia derine inerek ve rakip savunmanın ölü noktalarına koşular yaparak rakip savunmanın dengesini oldukça bozdu.

İlk yarı boyunca üretkenlik konusunda oldukça iyi bir görüntü çizmiş olsak da bitiricilik konusunda başarılı değildik.
Savunma oyunları için dönem dönem aksadık ancak pas oyunlarında yine de belirteyim harika bir görüntü çizdik.

İkinci yarı oyuncu değişiklikleri ile birlikte görüntümüz geriledi ancak mücadele, fizik-güç geçmiş haftaların üzerindeydi, bunun kelime karşılığı şüphesiz istek, bizi en çok yoran Ozan Tufan değişikliği oldu.

Değişiklik sonrası konuk takım yarı alanımıza ve kalemize daha rahat ulaştı, konuk takımın bulduğu gol esnasında savunmamız kalabalık olmasına rağmen duran top vermek dikkat edilmesi ve tekrarlanmaması gerekli bir noktadır.

Dün gece özelinde hepimiz mutlu olduk lig sonu sıralamada yerimiz nasıl olur ise olsun mücadelemiz hep böyle diri kalsın, pazar akşamı yine geçiş oyunlarını akıllı yapan bir takıma konuk olacağız.
Topu bize bırakacaklar ve sabırla bekleyecekler burada şut oyunlarını tercih eder ve skoru erken bulursak bay haftası öncesi mutluluğumuz iki kat artar.

Tüm takipçilerimize hayırlı Ramazanlar diliyorum…