Hey gidi heyyyy. Uzun zaman oldu. Galataasaray evinde oynadığı maçlara önde pres yaparak başlardı. Özellikle ilk 15 dakika yoğun bir tempoyla takım halinde baskı yapardık. Özledim o günleri.

Evinde oynayacağı Göztepe maçı öncesi ligde son 4 maçını kazanamayan bir Galatasaray vardı. Bu son 4 maçta 2 beraberlik ve 2 yenilgi alınmıştı.  Perşembe günü oynanacak Marsilya maçı öncesi moral kazanmak için bu maçın önemi artmıştı.

İlk yarı futbolcularda panik vardı..

Galatasaray’lı futbolcularda telaş vardı,basit top kayıpları yaptıkları için takım organize olamadı. Son maçlardaki puan kayıpları ve taraftar baskısı futbolcularda güven kaybına neden olmuş. İlk yarı Galatasaray Göztepe’ye göre daha iyiydi ama rakibe büyük bir baskı kurduğunu söyleyemeyiz. Buna rağmen gol olması gereken pozisyonlar vardı. Özellikle Göztepe kalecisinin hatalı pasında topu kapan Halil kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda hemen yanındaki Feghouli’ye verse oda boş kaleye rahatça golünü atardı ama o pozisyonda Halil’in kafası hep yerdeydi. Ne kaleye baktı,ne Feghouli’ye. İlk yarı berabere bitecek derken Lyundama yine defanstan çıkarken topu kaptırdı topu kapan Halil çabuk oynayıp topu Ndiaye’ye verdi. Muslera’da önde yakalanmıştı. Ndiaye plaseyle topu ağlara gönderdi ve ilk yarı bu golle bitti.

Fatih hoca ikinci yarıya Lyundama ve Feghouli’yi çıkarıp Alpaslan ve Diagne’yi alıp ikinci yarı 2 forvetle oynayıp maçı çevirmek istedi. Biraz daha istekli başlanılan ikinci yarıda Halil yaklaşık olarak 35 metreden vurdu ve Göztepe kalecisin topu tutmaya çalışırken yaptığı hata gol oldu.

Bireysel hata ile gol yemiştik. Yine bireysel hata ile gol attık.. 

Bu golden sonra tribünler desteğini iyice arttırdı ve 3-4 dakika sonra sağ kanatta topla buluşan Morutan kalitesini gösteren arka arkaya attığı çalımlarla ceza sahasına girdi ve takımını öne geçiren golü attı.

Hoşgeldin Morutan..

Galatasaray’ın geriden gelip öne geçmesi futbolcularda olumlu bir hava yaratmıştı ama yinede Göztepe’ye karşı daha etkili ve daha baskılı oynamalıydık. Herşeye rağmen kazanmak çok önemliydi. Artık bu maç geride kaldı. Şimdi ait olduğumuz yerdeki Marsilya maçına konsantre olmalıyız.

Ligde fazla gözüm yok. Benim derdim Avrupa.

Ne olursa olsun guruptan çıkmalıyız.