Bugün oynanan Dinamo Bükreş hazırlık maçıyla Galatasaray’ımıza kavuştuk. Bu maç yeni Başkanımız Sayın Burak Elmas’ında ilk maçıydı. Yeni sezon öncesi yeni transferlerimizi görmek açısından önemli bir maçtı. Hayırlı olsun.

Bugünkü karşılaşmada ilk 11’imiz belli olduğunda ilk dikkatimi çeken Feghouli’nin maça kaptan olarak çıkmasıydı. Bu Fatih Terim’den hem takıma hemde Feghouli’ye büyük bir mesajdı.

Karşılaşmanın henüz 9. Dakikasında Mohamed şanssız bir sakatlık geçirdi ve maça devam edemedi ve direk hastaneye götürüldü. Sakatlığıyla ilgili net durumu yapılan kontrollerden sonra belli olacak. Umarım ciddi bir sakatlığı yoktur.

Feghouli geçen sezonki yanlış düşüncelerinden kurtulmuş ve gayet istekli gözüktü. Alpaslan kritik bir hata yaptı ve golü onun sayesinde yedik. Bu ona nazar boncuğu olsun. 90 dakikaya bakacak olursak fiziğini iyi kullandı ve faydalı oynadı. Aytaç bugün biri frikikten biri penaltıdan 2 gol attı. Yeni sezonda takımımıza enerji ve güç katacağını belli etti.

Aytaç yeni sezonda Yerli Melo’muz olacak..

21 yaşındaki genç kalecimiz Berk,10 dakika kala oyuna giren 19 yaşındaki Erkan Süer ve 75 dakika sahada kalan 20 yaşındaki Ali Yavuz Kol’u çok beğendim. İnşallah performanslarını arttırırlar. Gençlerimiz bizim geleceğimiz.

Böyle hazırlık karşılaşmalarında skor hiç önemli değildir ama yinede kazanmak güzel. İnşallah yolumuza kazanarak devam ederiz.

Önümüzdeki hafta özellikle transferler bakımından çok yoğun geçecek. Anlaşılan isimler var,anlaşmak üzere olduklarımız var. Muslera,Taylan,Marcao ve Kerem gibi daha takıma girecekler var. Benim ve tüm Galatasaray taraftarının beklentileri var. Şunu rahatça söyleyebilirim ki ;

Birlikte Çok Şey Başaracağız..