Dün gece için yazılacak yüzlerce cümle söylenecek binlerce kötü söz var. Bize bu oyun yakışmadı kelimesi kısa yoldan kaçıştır, yakışan neden yapılmadı biz bunun cevabını bekleriz.

41. Hafta maçı için Kadıköy’de milyonlar yürekten sahaya çıkar iken saha içinde mücadele edecek pek çok isim sadece bedenen yeşil zemine ayak bastı, geçmiş yazılarımda belirtirim  bu sezon içinde onlarca kez yazdım, sona yaklaşırken bir sonraki sezon etkisi çok güzel olacak bir serüven lig sıralaması nasıl olur ise olsun dün gece itibari ile son buldu.

Hakem hataları, geçmiş dönem forma giydikleri takımlara gösterilen ikili ve kirli ilişkiler, sürekli federasyon ve paydaşlar üzerinde baskı kurmak için kurulan lobiler bunlar onlarca kez benim gibi takıma bağlı ve tribünün içinden gelen isimlerce köşelerinde yazıldı.

Dün akşam bütün bunlar bahane değildi, belki bana kızanlar olacak verilmeyen penaltıda bunun içinde çıkacak onurun ile yürekten oynayacak gereken skoru diğer maçlardan bağımsız alacaksın.
Yapılanlara ve kurulan kötü oyuna bu cevabı veremedi takımda yönetenlerde ve burası kimsenin tapulu malı değil. Kongre ve derin geçmiş adlı yazımı okuyan takipçiler dün akşam içimizdeki kaos ortamını anlamıştır.

Güzel giden bir ortam lidersiz bırakılmaz, planlarınız içinde yok ise devam diyecekti diliniz
en azından içinizde olan renk sevdası için açıklayacaktınız bu hafta adaylığınızı ve sonrası için gerekirse çekilecektiniz. Bu final gibi iki haftayı sırtımı yaslayacak liderim var edasında oynayacaktı oyuncularımız.

Saha için çok acı şeyler yazarım ama kutsal çubukluya saygım, bir takımın böylesi bir maç için tek bir oyun planı olmaz, gerekirse planı olmaz sadece savaşır, final gibi bir oyun pek çok genç kardeşimizin rüyasını süsleyen renkler sırtınızda ama yüreğinizde değilmiş.

Buraya açık yüreklilik ile yazarım teknik adamımıza olan sevgim buna engel olamaz,
çünkü ondan daha değerli bu camia üç gün içinde hiç çalışmamış rakibini ve dersini ama çalışan teknik adam dün gece sahada oyuncuları ile üç puana uzandı.

Bundan sonrası için hep net olmaktan bahseden yönetimi geçmiş yükleri bizlere anlatan yönetimi aynı netlik ile izliyor olacağız kendileri nasıl bir yük bıraktı umarım yine kendileri açıklar, devam ederler mi bilemem ama mali değil ama manevi olarak çok yordular görev sürelerince ve yetersiz bir kurul ile yetersiz bir görünüm çizdiler.

Futbol mucizeler oyunu evet rakamlara göre şansımız devam ediyor aman buna çok kanmayın daha önce kime ne gerekti ise verenler. Cumartesi akşamı aynı filim ile sahneye çıkarlar bizim için gelecek sezon yine uğraş ile başlayacak son düdük için mucizeyi
bilemem ama dün gece sahada mücadeleyi veremeyen ve onlara bunları hissi yaşatamayan her bir kişiye net yazıyorum… TOPUNUZ GİDİN!!!