FENERBAHÇE DERLER BENİM ADIMA

Avrupa kupaları mücadelemizin ciddi sınavlarından ilki için Fransa’da yeşil zemine çıktık.
Maç öncesi pek çok yorumcunun ve futbolu aklı ile izleyen sevenlerinin net yakaladıkları konu ev sahibinin hızlı hücumlarıydı.
11 Eylül pazar günü lig maçlarını yayıncı kuruluştan izleme şansımız oldu, kaliteli ayakları olan baskıyı doğru yapan, bilinçsiz baskı yedikleri anda takım halinde hareket ederek cezayı kesen bir rakip bizi bekliyordu.
Futbol dilindeki açılımı deplasman gibi deplasman diye yazsam kimse yadırgamaz.

Sahaya çıkan kadromuz bir anda yadırgandı, aslında çok akılcı ve doğru bir kadro ile baş kandırışımız daha sahaya çıkmadan başladı.
Yukarıda yazdığım özelliklere sahip bir takım ile oynuyorsanız ve tribün destekleri kusursuza yakın ise sahada fizik olarak ayağınız yere çok sert basacak ve orta alanınız savunma kadar hücum alanına yardımcı olacak.

Saha duruşu harikaya yakın bir ilk yarı izledik, sabır ile pas oyununu oynarken sadece topun değil oyunun kontrolünü elimizde tutuk, forvet oyuncumuz derine inerek buradaki top tutma yeteneği ile bize güzel kanat oyunları izletti.

Ev sahibinin her iki bek oyuncusunun oyunun hücum tarafına destek vermesini bu şekilde engellemeye çalıştık ve büyük bölümde başarılı olduk.
Sabırlı oyunumuz rakibin hata oranını artırır diye düşünsek bile rakibin kaliteli ayakları burada işini doğru yaparak bu tuzağımıza düşmedi.
Verdiğimiz pozisyon sayısı ilk yarı için oldukça başarılıydı, orta alanın savunmamıza verdiği yardım oyunları desteği bu bölgeyi iyi kapamamızı ve diri kalmamızı sağladı.

İkinci yarıya önemli bir umut ile başladık ancak sezon başından beri gözlemlediğim oyun düşüşüne çok erken girince ev sahibinin istediği oyun ortamı oluştu.
Geçiş oyunlarını seri yaptılar bu süre zarfında orta alanımız net şekilde teslim oldu ve hücum hattı derine inmeyerek takımın dağılmasına sebep oldu.
Ev sahibi tribün desteği ile hatırı sayılır bir süre oyun ve pas üstünlüğünü elline aldı.

Böylesi dakikalar içinde bir kahraman gerekliydi, ilk oyunun dönüşü direkten dönen topları oldu. İrfan canımızı sıkan bir oyun sergiliyor gibi bir görüntü oluşmuş iken sorumluluğu aldı ve bulduğu harika gol takımı oyunda tutan ilk adım oldu.
Gol sonrası kalemize gelen ev sahibini doğru işler yaparak hedefinden uzak tutuk bu dakikalar içinde ikinci gol esnasında hata yapan kalecimiz önemli bir kurtarış ile yine oyunda kalmamızı sağladı.

Altay bir an önce kendini sahaya daha fazla vermeli bunu yapacak potansiyeli fazlası ile var.

İrfan gol kadar futbolun içinde olan önemli yapıları başararak rakibin önemli isminin sahadan atılmasını sağladı, sadece bir oyuncu özelinde değil tüm oyuncularımız söke söke ve hak ederek böylesi bir deplasman için bize puanı getirdi.
Hocamızın maç sonu söylediği gibi süre olsa belki üç puan olacaktı ama buradaki bir puan turnuva oyunu adına altın değeri taşıyor.

Yediğimiz ikinci gol anında topu çıkarmak için sakatlanan Perez takımın büyük aynadaki önemli resmidir.

Güzel bir gece hatası ve doğru işleri ile geride kaldı, takım sahaya daha emin çıkıyor ve rakibin oyun yapısına göre isimler tercih edilerek puanlar kazanılıyor.
Geçen sezon dağılan havamızı yerine getiren en önemli isim kesinlik ile Arda Gülerdi, bende tüm futbol severlerde onu izlemek istiyor ama onun zamanı geldiği an daha keyifli bir takım izleyeceğiz.
Bu konuda doğru işler yapan teknik ekibe destek vermeliyiz, tecrübeleri ile bizi daha çok onurlandıracak bir oyuncu izleteceklerdir.
Bu arada Arda için en doğru olan desteği sol yanında olduğunu unutmadan ve küsmeden çalışmak olacak.

Onurla başımızı yastığa koyduran takıma kocaman bir alkış göndererek yazıma son veriyorum.
FENERBAHÇELİ OLMANIN GURURU BİZLERE YETER!!!