Ziraat Türkiye Kupası’nda son 16 mücadelesinde Malatya deplasmanındaydık. Pazar günü oynayacağımız kritik derbi öncesinde Fatih hocanın nasıl bir kadroyla sahaya çıkacağını çok merak ediyordum.

Derbiye özel Arda ve Donk bugün kadroda yoktu..

Kadrolar belli olduğunda şaşırdım !! Çünkü kaleci Okan hariç ideal kadroyla çıkmıştık. Ben şahsen minik bir rotasyon bekliyordum. Hoca ideal savunma 4’lüsü ile çıkıp sadece Okan’ı dinlendirip Fatih Öztürk’e şans vermişti.

Tek endişem futbolcuların derbiyi düşünüp bu maça yeterince konsantre olmamalarıydı.. 

Korktuğum başıma gelmişti. Galatasaray tutuktu. Lyundama bazı pozisyonlarda ağır kalıyordu. Belhanda topu ayağında fazla tutuyordu. Emre Akbaba ve Emre Kılınç sorumluluk almıyordu. Özellikle Emre Akbaba ofansif orta saha oyuncusu olarak sahada nerdeyse yok gibiydi.

İlk yarı golsüz sona erdikten sonra devre arası oyuncu değişikliği beklerken aynı kadroyla sahaya çıktık. 70. dakikada ise Babel,Belhanda ve Sarachi oyundan çıktı. Yerlerine Etobo,Emre Taşdemir ve Kerem girdi. Koşan oyuncular girince sevinmiştim ama 3’üde sahada varlık gösteremiyorlardı.

Top bizdeydi ama rakibi bunaltamıyorduk..

Golü atanın kazanacağı bir maçtı ama maçta gol olmadı ve uzatmalara gitti. Bu hiç hoşuma gitmemişti. Takım ekstra yorulacaktı. Fatih hoca uzatmalara Emre Akbaba Oğulcan değişikliği ile başladı.

Emre Akbaba’nın kendine gelmesi lazım..

İlk uzatma devresinde Umut Bulut uzaktan bir şut çekti ve Fatih Öztürk’ün hatasıyla 1-0 geriye düştük İkinci uzatma devresiyle birlikte geriye 20 dakikalık bir süre kalmıştı ve turdan endişelenmeye başlamıştık. Fatih’in yediği golü ligdeki hiçbir kaleci yemezdi. İlk uzatma devresi bitmişti ve bize gol lazımdı. Fatih hoca son kozunu oynayıp Emre Taşdemir’i ve sahanın en iyisi Linnes’i çıkarıp Şener ve Ömer Bayram’ı almıştı. Dakikalar azalıyor ve acaba diyorduk. İkinci uzatmanın son dakikalarında Ömer’in ortasına Lyundama’nın attığı kafa golü ile beraberliği yakalamış ve turu geçmek için umutlanmıştık ve maç bu golle 1-1 bitip penaltı atışlarına kalmıştı.

Fatih Öztürk’e kendini affettirmesi için şans gelmişti.. 

Ve Fatih penaltı atışını kurtarmıştı. Maçta yediği hatalı golle üzdüğü taraftarlar affetmişti kendisini. Sonra topun başına Kerem geçmişti. Kerem penaltıyı gole çevirirse turu geçecektik ama penaltıyı auta attı. Ayağına gelen fırsatı tepmişti. Penaltı atışından sonra uzun süre kendine gelemedi. Fakat Fatih Öztürk bir penaltı daha kurtarak maçtaki yaptığı hatayı telafı etti ve Türkiye kupasında tur atlamıştık.

Galatasaray bu galibiyetle hem ligde hem kupada yoluna devam ediyor. Bugün zorlandık ve takım 120 dakika mücadele ettik ve çok yorulduk. Fakat

Ortada bir kupa varsa talibi değil

sahibidir GALATASARAY..