Beşiktaş Camiası, milli araya son derece keyifsiz girdi. Son hafta alınan mağlubiyet, ligde bulunulan kötü konum, başlayacak zor fikstür ve bunun üzerine Covid’le birlikte sakatlık sebepli de olmak üzere sayısız eksik Beşiktaş taraftarını futbol konuşmaktan soğutmuştu. Rakip Başakşehir’in son 4 lig maçını kazanması, son Şampiyonlar Ligi maçında Manchester United’ı yenmesi de bu maçta puan ihtimalini uzak gösteriyordu.

Beşiktaş yine beklenmeyeni yaptı ve maça bambaşka başladı. Son derece akıllı, hücumda kompakt ve temkinli bir oyunla maçın neredeyse tamamını domine etti. Atiba’nın müthiş emeğiyle gelen 2 gol Beşiktaş’ın güvenini yerine getirdi. Rakibin 10 kişi kalmasına sebep olan penaltıyla gelen üçüncü gol sonrası Beşiktaş yine beklenmeyeni yaptı ve maçın en kötü dakikalarını oynamaya başladı.

Rıdvan’ın oyundan çıkışıyla Visca formunu buldu ve Beşiktaş maç sonunda yine kabus dakikaları yaşadı. Ama Beşiktaş, senelerdir sorun yaşadığı bir rakibe karşı bu maçı kazanarak derin bir nefes aldı. Utku’nun hatasız oyunu, N’koudou’nun uzun süren sakatlıktan dönmesi, Rıdvan’ın formayı alması bu gecenin 3 puandan ekstra kazançları oldu.

Beşiktaş’ın sahada yanlışları azaltmaya başladığı açıkça görüldü. Ama bunun devamının gelmesi şart. Çünkü Beşiktaş çok olmadık puanlar kaybetti. Bu istek ve bu oyun planıyla oynamaya devam ettiği takdirde Beşiktaş tekrar yarışa dahil olacağının sinyallerini bu maçla vermiş oldu.