DEV RANDEVU

Daha önceki yazılarımda onlarca kez yazdım, aşıklar şehrinin en anlamlı yönlerinden biridir Lacivert ve Kırmızı askerlerin, Sarı kaleyi fetih etme öyküleri, dünya döndükçe lig konumları nasıl olur ise olsun diğer oyunlardan hep daha değerli olacak.
Kadıköy caddelerini özel maçta tribünde olmasam bile gezmek istedim dün güzel bir huzur ve coşku doluydu milyonlarca kardeşim.

Güzel bir gülümseme kapladı yüzümü aynı evladıma kavuştuğum dakikalar kadar özel ve güzel aslında daha zor bir oyun hikayesi bekliyordum.
Rakibin daha dirençli olacağı geçiyordu içimden ama öyle bir inanç vardı oyuncu kardeşlerimizde buna izin vermedi.

Oyun alanının her bölgesine dengeli yayıldılar, rakibe istemedikleri sürece top kontrolü bırakmadan, dengeli bir baskı uyguladılar.
Bir önceki yazımda 6 maçı birden yazmış ve her birinin değişik hikayesine vurgu yapmıştım.
Bu maçın hikayesini yazan oynayan çizen yani tüm sanatı ortaya koyan bizim takımımız oldu.

Tribünden sahaya tam bir uyum koktu, belki pek çoğunuz öyle üst düzey bir oyun yoktu diyeceksiniz.
Ama unutmayın futbol basit ve zevkli bir oyun doğru işleri yapar ve rakibi doğru çalışır isen gereken üç puanı almaya yeter.

Sanırım bu maç sonrası birlikteliğin önemi kadar anlamıştır bazı kesimler yarışmacı takım isen sahadan ihtiyacın olanı alacaksın.
Hanene yazıldıkça üç puan öz güven ve güzel oyun zaten kendinden zaman içinde gelir.
Bu konuda büyük adımlar atan teknik ekibi ayakta alkışlıyorum.

Camiamız bu maç kadar iki önemli konuyu daha geride bıraktı.
Yüksek Divan Kurulu Başkanlık seçimini kazanan sayın, Uğur Dündar’ı tebrik ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyorum.
Birlik ve beraberlik adına verdiği mesajlar çok ama çok değerli.

Bayan Basketbol takımımız 4. kez final kaybetti saha içini değerlendirecek kadar olmasa bile basketbol yıllarımdan hatırladığım tek şey yarı final maçını çok iyi yorumlayan bir rakip baş antrenörü ve takımına kaybettik.

Hocamızın yanlış tutumlarını yazmam için sezonu tam izlemem gerek ancak böyle bir şans kendi adıma mümkün olmadı. Ama hatalı olduğu barizdi ve oyunu veren en önemli el kendisiydi.
Maç sonrası şube kapatılması yazıldı çizildi bunu kızgınlık ile yapmak normal ama bir spor kulübü isen ve ATANIN izinden gidiyor isen bu kararda düşüncelerde yanlış olur.

Sevgiler ile dolu bir hafta diliyorum, sahayı hem maçın heyecanı hem bulunduğum muhitteki güç kesintisi nedeni ile izleyemediğim bölümleri dikkate alarak çok yazmadım.
Her galibiyet güzel ve özeldir, bu galibiyet ise bambaşka….