5. Hafta mücadelesi için ligimizin önemli ekiplerinden, M. Başakşehir ile dersler ile dolu bir maçta karşı karşıya geldik.

Avrupa ve Milli dönüşler çok zordur. Özellik ile futbol mevsimi ülkemiz için buna hiç müsaid değil.

Perşembe gecesi oynanan tempolu oyun sonrası sahaya rotasyonlu bir kadro ile çıktık. Bunun dışın bir kaç oyuncumuzun aklının, Almanya’ da oynanan oyunda kaldığı açıktı…

Takımımızın en önemli ilaçı saha içindeki tempo bunu maç boyunca sahaya yansıtamadık.

Saha içindeki oyun dizilimi kanımca başlangıç olarak çok yanlıştı, ev sahibinin pas oranı yüksek derece iyi, bağlantı oyunlarını seri ve sakin yapan bir takım yapısı var. Yanlış dizilim baskı hatası ve zaman kaybı oldu, bu bize kırılganlık olarak döndü.

3. Bölgeye oyunu ilk yarı oyun aklı nedeni ile yığamadık ve üretemedik. Pelkas henüz fizik olarak hazır değil, orta kalitemizi ve ceza sahasına katlarımızı olumsuz etkiledi.

Yine altını çizerek yazıyorum pas hatalarına dikkat etmeliyiz. Asla hiç bir hocanın sistemini eleştirmek hadim değil ama rakibe göre gerekir ise hızlıca sistem değişiklikleri yapmalıyız. Aykut hocanın takımları gelende hücum kanatlarını etkili kullanır ve savunma ile kaleci arasına sert ortalar yapar. Sistemimiz topu ileride tutmadığımız sürece buna uygun değil ve golleri bu şekilde yedik. İlk gol esnasında pozisyon hatamız hepimiz tarafından kabul görür, ofsayt taktiği hafta içi doğru uygulandı ancak ev sahibi buna kısa süre içinde dikkatli çalışmış.

Skor avantajını elinde tutan ev sahibi oyuncu değişiklikleri sonrası savunmaya daha çok yaslandı. Puan tablosu düşünülür ise koruma korkusu normal olarak nitelendirile bilir. Akan oyunda daha dikine oynamayan orta alan oyuncularımız ev sahibinin bu tuzağına çok çare üretemedi.

İkinci yarı denesekte kanımca rotasyon ile sahaya çıkmanın faturasını ödedik, bazı oyuncular özel işler yapar ve sevilir ama gerektiği zaman aynada kendilerine bakarak toparlanmaları gerek. Bunu yarın sabah itibari ile yapması gereken canlarımız var, maç takvimi gittikçe artacak hepsine ihtiyaçımız var.

Futbol basit ama akıllı oynanması gereken bir oyun bu gece bunu başaramadık, oyunun doğası içinde puan kaybı var. Daha dik bir duruş sergilememiz gerekli hafta içi rakibimiz zorluk derecesi olarak rahat görünse bile dikkatli olmalıyız. Kırılma noktamız bu maç olacak, iyi oyunları ve bu geceyi harmanlıyım daha iyi dinlenerek hazır duruma gelmeliyiz.

Hocamızın maç sonu konuşması bunu bize fazlası ile hissettirdi.

Giresun maçı sonrası pazar öğlen zorlu Hatay deplasmanı var, üretkenlik ve dikine oyun çok önemli bu akşam için son yazacağım yardım oyunları bu akşam üzgünüm bu kesinlik ile yoktu. Gustavo ve Meyer çok isabetli pas oyunu yapmış olsa bile yardım oyunları gelmeyince geçiş oyunları kilitlendi.

Yenilgi bu oyunun doğası takıma ve oyuna küsmeden desteğe devam.