Süper ligin 39. Haftasında evimizde Erzurumspor’u konuk ettik.
Gün bizler için çok anlamlıydı, koca çınar büyük FENERBAHÇE 114 yaşında!!!
Büyük camiamıza hizmet veren ve aramızdan ayrılan tüm yönetici, sporcu ve kulüp çalışanı büyüklerimizi saygı ve minnet ile anıyorum.

Yeşil zemin kadar önemli bir konu önümüzdeki kongre. Yeşil zemine inmeden biraz bu konuyu da değinmek istedim.
Geçtiğimiz kongre hayli ses getirdi aylarca bir ülke genel seçimi havasında geçti bence camiaya ve tribünlere zarar verdi.
Öyle ki seçim sonrası ve öncesi tüm mecralarda bölümeler oluştu, fikir ayrılıkları normal olanıydı ancak aylarca birbirini kıran renktaşlar ve anlatılması güç onlarca konu oldu.

İlerleyen günler saha sonuçları iyi olmayınca duraksız sorunları peşinde getirdi,
suçlu arama çabası kanımca saha içine teknik hatalar gibi zarar verdi.
Ülkemizde tüm camiaların hatırı sayılı derece mali yükü var, bunun en önemli nedeni paralel yönetimlerden ziyade derin geçmiş.

Değerli büyüğümüz sayın Aziz Yıldırım yıllar süren görev süresinde yaşadığı sözde futbolda şike soruşturması tiyatrosu ve camiamıza kazandırmaya çalıştığı taşınmazlar yani gelecek nedeniyle normal üzeri bir yük oluştu.
Kabul edilir her yönetici gibi hataları oldu, ama kongre süresince ve sonrasında sayın başkanımız Ali Koç ile bu konu bahane edilerek ters konuma gelmesi bazı kesimlerce kurnazca sağlandı.

Yani derin geçmiş; Sayın Ali Şen dönemini benim ile yaşıt arkadaşlar ve büyüklerim net şekilde hatırlar, ülkemizin alım gücünün daha ferah olduğu dönemler ancak kulübümüze en ufak taşınmaz katkısı olmadı, yıllarca prefabrik bir kulüp binamız ve şu anda övündüğümüz mabettin durumu, idman sahamızın yolları öyle şimdiki gibi değildi ama gönüller birdi.

İmza törenleri sırası dönemin başkanı helikopteri ile gelirken ve Avrupa kupalarında başı dertte olan rakibimiz kadar düşünmedi geleceğimizi kimse kusura bakmasın ama gerçek budur.
Ülkemizin alım gücü olduğu dönem yapılacak bu hamleler daha sonraki dönemlere sadece sportif işler ile uğraşma gücü bırakmak yerine olmayandan var olanları yaratma zorluğu bıraktı, kabul edelim diğer rakipler bu dönemlerde bir şekilde mal varlıkları biriktirdi.

Bunca hatanın üzerine sayın Şen ve çevresi kongre esnasındaki tavırları ile olumlu ve birleştirici yol yerine kaos yoluna sürükledi camiamızı bunu net ve kalpten bu satırlara kendi doğrum olarak yazarım ve onlarca aynı fikirde olduğum renktaşım olacağını tahmin ederim.
İşte bu neden ile aslında adayların geç çıkması bence korkutucu bir durum değil aslında olumlu, başkanlık koltuğumuz ve camiamız büyüklerimiz tarafından asla sahipsiz bırakılmayacaktır.
Sayın başkanın kararsızlığı geçen hafta yazdığım gibi sadece olumlu hava yansıtmaya başlayan yeşil zemini etkiler kanımca devam kararı alacaktır.

Yeşil zemin; Mücadeleyi iyi bir oyun sonrası kazandık hakkımız ile tabiiki de umut oldukça devam edeceğiz. Saha içini yazının uzunluğu nedeni ile derinden yazmıyorum ama oyun bloklarının yardımlaşması ve doğru baskı stresli rakibimiz karşısında bizi sonuca taşıdı.

Şimdi derin bir ah çekiyor içimiz… bu teknik ekip değişikliği neden geç kaldı diye ama gelecek sezona yansıması olumlu olacağını düşündüğüm için geç olsun güç olmasın…