38.Hafta mücadelesi için Akdeniz bölgesinin başarılı takımlarından Alanyaspor’un konuğu olduk. Sahada oyun beklediğimiz gibi doksan dakika boyunca kora kor geçti. Oyun alanına eksiklerimiz cepte aynı kültür ve düşünce ile yayılan takımımızı ve teknik kadroyu bu mücadele için tebrik ediyorum.

Mücadelenin başlama vuruşu ile birlikte karşılıklı, temaslı ve baskılı bir görüntü çizdi iki ekipte takımımız diziliş olarak daha topa hakim isimlerden kuruluydu.
Ceza sahası üretkenliğimiz teknik oyuncularımıza rağmen geçmiş oyun hikayelerinin altında kaldı.

Mesut tercihine saygı duyuyorum ancak oyuncunun sadece bu dönemki sakatlığı değil, geçmiş maç eksikleri göz önüne alınırsa dakikalar geçtikçe yorgunluğu net şekilde göze battı, takımın on kişi kaldığı dönem yaklaşık 20 dakika sahada kalması kanımca takımı bir adım daha fazla yordu.

İkinci yarının başı ile birlikte yapılan zorunlu Gustavo hamlesi ve dizilişler oyun alanında benimsediğimiz kültürün dışına çıkınca ev sahibi net pozisyonlar yakaladı.
Üretkenlik acısında iyi olmayan bir geceyi güzel bir mücadele ile tamamladık, önemli bir kayıp yarışı düşündüğümüz zaman ancak genel olarak yazılarımda dile getirdiğim gelecek sezon yansımasını fazlası ile ileriki günler içinde göreceğiz.

Akşam özelinde saha ile ilgi mücadele kelimesi dışında pek yazılacak bir şey yaşamadık.
Matematiksel olarak şansımız bitmese dahi ileriyi düşünmemiz gerekli.
Takımın belli bölgelerine takviyeler yapılarak daha yarışmacı şekle getirilmesi gerekiyor, minik dokunuşlar önemli adımlar atılır.

Bir önemli konuda kongre umarım bu kez iç yaralanmalar yaşamadan akıllıca kararlar ile geçeriz.
Başkanımız henüz kararsız duruyor, sahadaki güzel sinyalleri daha yukarı taşımak için bir karar almalı yönetim kurulu ile birlikte camiamız başkanlık makamını asla sahipsiz bırakmaz ancak kararsızlık bulunduğunuz ortamı sadece karamsarlığa sürükler daha güçlü ve tutuğunu koparan isimler ile bir yönetim kurulu en büyük arzumuzdur.

Yazıya son vermeden önce ev sahibine verdiği mücadele için teşekkür ederim, futbolun bir doğası var ve bizi yenmek için sahadalardı. Gönül tüm rakiplerine karşı bunu uygulasınlar isterdi, günümüzde bunu garip bulan büyük takım hocaları olduğu sürece onlarda haklı ve başlıkta kullandığım gibi; DENİZ KADAR AK DEĞİLSİNİZ!!!