209 milyon Euro değeri olan PSV ile 76 milyon Euro kadro değeri olan Galatasaray’ın ön eleme maçında maç öncesi eksi ve artıları düşününce aradaki futbol kalitesi farkı ve oturmuş sistem farkını düşününce olumlu düşünmek çok zordu. Her iki takım arasındaki futbol kalitesi farkı takım değerleri arasındaki farktan çok fazlaydı.

Duygusal düşününce alırız bu maçı diyordum. Mantıklı düşününce acı gerçeklerle yüzleşiyordum.

Maç öncesi şöyle bir düşündüm. Geçen sene sağ bekte beğenmediğimiz Yedlin ve Şener vardı. Sol bekte ise Sarachi vardı. Bu maçta hiç birisi yoktu ve yerlerine daha iyisi alınmamış,alınamamıştı. Orta sahamızda Taylan,Donk ve Etobo vardı. Bu maçta üçüde yoktu. Yerine Aytaç vardı. Donk demişken ben şahsen bugün Donk’u bile aradım. Hele birde Lyundama konusu var. Bir futbolcunun eksik olan yönlerini geliştirmesi gerekir ama gelişen ve değişen birşey ne yazık ki yok.

Ben Lyundama’dan daha hızlı ve çeviğimdir !!!..

Maç kadrolarını görünce çok şaşırdım. Bu kadar eksiğimiz varken Mohamed’i oynatmamak ve Babel’i forvete koymaya bi anlam veremedim. Sekidika’yı kanatta görünce,Kerem’ide gerçek yeri olan sol tarafta görünce sevinmiştim ama onları atağa çıkarak,ara pasıyla topu önüne atacak kim var diye bakınca moralim bozuldu. Orta bölgede ise Arda,Emre ve Aytaç vardı.

Kadroyu görünce kafamda maçı oynadım. Aklıma kötü şeyler geldi. Maç sonucuna bakınca aklıma gelen başıma geldi.. 

Ben maçları maç sonucuna göre değerlendirmem. Defans ve ofans olarak ayrı ayrı değerlendirip ne yaptık diye bakarım. Ben yaptığımız birşey göremedim. Herşeye rağmen ilk yarı 2-1 bitmişti. İkinci yarıya Babel ve Arda’yı çıkarıp Mohamed ve Yunus’la başlarız diye düşündüm ama hocamız biraz daha beklemek istedi. Fakat PSV beklemedi. Bu kadar eksik kadromuza ve kötü futbolumuza rağmen maç böyle bitmeyebilirdi ama şimdi ilk maçtan turu kaybettik.

Geçmiş olsun.. 

“Biz bitti demeden bitmez” diyorduk..

Şimdi ise “Biz başlayamadan BİTTİ..