BİZİM DİZİ BAŞLADI

Ana hedefimiz olan süper ligin ilk maçı için, Anadolu yakasının diğer temsilcisi Ümraniyespor’u evimizde konuk ettik.
Sahaya çıktığımız üç resmi Avrupa kupası maçından takımın verdiği pozisyonlar aslında bu mücadele öncesi büyük resimde tehlike sinyali veren ve ilk dikkat edilmesi gereken adımdı.

Cumhuriyetimizin 100. yıllında diğer rakiplerimiz gibi ilk hedef şampiyonluk, yılların bekleyişinden daha değerli bir sezon bu bizim adımıza, Ülkemizin en önemli sivil savunma örgütü olarak, Atamızın ilke ve inkılaplarına bağlı bir kulüp olarak böylesi değerli sezona daha hazır ve eksiksiz bir kadro ile çıkmalıydık.

Geçtiğimiz iki yada üç sezon bir alt lig içinde mücadele ediyor olmalarına rağmen rakibin ciddi sayıda maçını izleme şansım oldu.
Maç öncesi Kadıköy’ü uzun bir ara sonrası bu denli hareketli görmek beni çok mutlu etti. Tüm renktaşlar oldukça rahat bir oyun ve galibiyet bekliyorlardı konuştuklarıma zor bir oyunun bizi beklediğini anlatmaya çalıştım.
Belki bu başlangıç bir üzüntü ama umarım ileriki oyunlar için ders olur. Sakatlık ve eksik idman nedeni ile takıma henüz girmeyen isimler bir an önce kadroya dahil edilmeli ve kadro şişkinliği makul seviyeye inerek daha çok birlikte çalışma şansı oyuncu ekibine verilmeli.

Yeşil zemine geçelim bunu yazmak üzücü ama yine hakem hatalarını unutmayalım.
Penaltı pozisyonu, ilk gol için ofsayt pozisyonu bunlar bir takıma yapılacak en büyük haksızlıktır. Bir de büyük bir takımın kendisine yaptığı haksızlık vardır.
Bunca konu sezonlar boyu bize yapılıyor ise sahaya büyük takım tepkini koyacak basmadık yer bırakmayacak, formayı sırılsıklam yapıp tuzaklar kuran kurumların önünde terleyen kutsal formanın terini sıkacaksın.
Bunu üzgünüm kendi adıma ben göremedim.

Çok doğru çalışmış bir rakip vardı karşımızda ligimizin zorluk derecesi fizik mücadelesidir. Orta sahamız bu mücadele için yetersiz kaldı.
Henüz hazır olmayan King ve transfer süreci kafasında soru işareti olarak duran Rossi bir adım daha mücadele gücünü geri çekti.
Böylesi zor ve fizik mücadele gerektiren oyunlar adına daha sert bir orta alan tercih edilmeliydi.

Takım öyle gizli değil, açık şekilde sahaya üçlü savunma ile çıktı, daha ilk dakika dolmadan verilen pozisyon çok önemli bir ders aslında ama dikkate alınmadı.
Kim sonrası daha aktif bir tercih yapılmalıydı kanımca Gustavo oldukça ağır bir oyuncu ve lig serüveni içinde çok ciddi deplasman oyunları olacak. Serdarın sakatlıktan nasıl döneceği lige ara verilse bile bir soru işareti…

Sahaya yayılış olumlu bir işaret ilk satırlarda yazdığım gibi eksikler sonrası bu bize artı olur ama bu oyuncu grubuna ve sert oyuna karşı bir oyun planı dün gece için şart olan işti.
Bırakın yanlış adım atmış ve rakibi tanımıyor olursunuz ama 5 hamle hakkınız var. Bu hamleler içinde takıma hücum artıları katmak yerine sizi ileri atan tek adamı oyun dışına alırsanız bu hata olur.

Hatalar ile dolu bir ilk maç izledik ilkler ders olandır. Tabi ilk maç için daha çok sert yazacak değilim ama büyük resim için acil kadro şişkinliği giderilmeli ve daha hazır bir kadro olmalı.
Kendi adıma bir öz eleştiri olsun, benim gibi ara ara düşünenler içinde, hayal dünyamız çok geniş millet olarak ama bu lig öyle çok kalitesiz bir lig değil.

Daha büyükler ile yarışmak biraz zor ama ellimizde futbolu seven milyonlar var. Kendi özümüzün farkına varmamızı sağlamalı dün akşam oynanan rakip aslında kendi beynini ve gücünü sahaya verirsen, ikili ilişkileri bir kenara bırakır sahada savaşırsan renkli ve güçlü oyunlara imza atarsın mesajını verdiler umarım böyle devam ederler.

İlk maç üzücü oldu ama tribün mutluluk veren artı oldu, hep böyle destek vermeliyiz kopmadan bu takım hepimizin!!!
Güzel bir iş haftası diliyorum huzur ile kalın…