Nihayet son maçımızıda yaptık ve ligi tamamladık. Antalya ile ilk yarısını 1-0 geride kapattığımız maçta ikinci yarıda Saracchi ve Belhanda’nın attığı gollerle öne geçmemize rağmen maçın uzatma dakikalarında yediğimiz gol ile 2-2 berabere kaldık ve haftayı 5. sırada tamamladık. Eğer yarın akşam Alanya Spor deplasmanda Konya Spor’u yenerse ligi 6. sırada bitirecez.

Gelelim bu akşam ki maça. Özellikle ilk yarıda sahada ne yaptığı belli olmayan bir Galatasaray vardı. Biraz Donk ve Saracchi mücadele ediyordu. Diğer futbolcular maç bitsede gitsek havasındaydı.

Galatasaray’da oynamak bu kadar kolay olmamalı

Tamam kabul ediyorum çok eksiğimiz var ama Galatasaray kadrosundaysan ve forma sana verilmişse bu kadar kötü bir futbol oynamaya kimsenin hakkı olamaz. Keşke sahaya gençlerle çıksaydık ama ligi 8. bitirseydik eminim taraftarlar çok daha mutlu olurdu.

Fizik gücümüz eksik,konsantrasyonumuz sıfırdı..

Kondüsyon demişken İtalyan kondüsyonerimiz Bartali pandemi süreci sonrasında Türkiye’ye gelemedi ve takımdaki bu fiziki düşüş bizi çok etkiledi. Zaten şanssız sakatlıklardan dolayı kadro kurmakta zorlanıyorduk ama yedeklerimizdeki kalite eksikliğide göze batıyordu. Kabul etmemiz gerekirki Başakşehir’in yedekleri bizden daha iyi.

Bu sene öyle veya böyle bitti. Artık seneye daha iddialı ve daha iyi bir kadro kurmalıyız. Fakat bu hiç kolay olmayacak. Gitmesi gerekenler gitmek istemiyor,almak istediklerimizim ismi çıkınca başka talipler ortaya çıkıp astronomik fiyat verip elimizden alıyor. Şu ana kadar Emre Kılınç ve Norveç’li sağbek transferimiz Omar Elabdellaoui çok başarılı transferler. Fakat yetmez. Gidecekler belli olduktan sonra en az 3 transfer daha yapmamız gerekiyor. Burda en önemli konu kaleci ve golcü transferi. Bu iki noktaya nokta atışı lazım.

Arda Turan onu istemeyenleri pişman edececek..

Arda Turan Galatasaray’a para kazandırarak giden hepimiz gibi hataları olan iyi bir Galatasaray’lı. Son 2 yıldır kariyeri kötü gidiyor ama ben bizzat şuan çok iyi çalıştığını biliyorum. Önümüzdeki sezon öncesi iyi bir hazırlık kampı geçirip sahada tüm takımı ateşleyebilecek Galatasaray ruhuna sahip bir Arda’nın yüreğini sahaya koyup formanın hakkını vereceğine eminim ve onu istemeyen veya gelmesinde kararsız olan herkesi oynadığı futbolla pişman edeceğine inanıyorum.

Seneye herşey çok farklı olacak..