Ligimizin bitimine 10 hafta kaldı, 29. Hafta mücadeleleri vidası çıkan ligimizde Cumartesi öğlen saatlerinde oynanacak olan, Hatay- Karagümrük mücadelesi ile başlayacak.

Yazılarımı takip edenler net bilir sadece kulübüm hakkında yazarım, bu sezon özelinde hayatımda yaşadığım olumlu ve olumsuz gelişmeler nedeni ile yazılara uzun aralar verdim.
Konular böylesi büyük bataklığa saplanınca, kulübüm ve futbolumuzu harman yapan bir yazı yazmak geçti içimden keyif ile okursunuz umarım.

Dünya ekonomik anlamda büyük girdap yaşıyor, hayat içinde neyin değeri düştü derseniz tek nefeste ülke futbolumuz derim.

İstekler ve güzellemeler ile dolu bir yolun sonu ancak uçurum olurdu.
Büyük ekonomileri yönetmek doğru öngörü gerektirir, çözüm odaklı olmak, sorunları halı altına süpürmemek ve sürekli gelişime açık olmak.
Bu yazdığım cümleler bizim futbolumuzu yöneten kulüp ve federasyon yetkililerine çok uzak, futbolu seviyorlar ama yönetmeyi değil.

Yönetmek ağır iştir hele birde milyonların gözü önünde isen işin iki kat büyür.
Baskı yersin illerin vekillerinden oy kazanmanın önemli hamlesi şehir takımları futbolu böylesi seven bir toplum için.
Aile şirketin önemli ise ülke ticareti için bu daha büyük sorumluluk ister, aileyi dengeleyeceksin, ticaret yapıyorsun yöneticisi olduğun takım dışındaki taraftarları dengeleyeceksin ve onlarca denge daha kuracaksın.

Beklentiler ve anlık başarılar ile mutlu olunan bir ortam için böylesi bir durum mümkün değil. Kısa yol anlık hamleler ile kandırmak kitleleri, bunu çok iyi yaparız, şark uyanıklığı denilen kaybetmemizi ince ince sağlayan girdap içinde; bu tüm meslek dalları için geçerli. Birde yılan bize dokunmaz ise bin yıl yaşasın.

Yaşamasın arkadaş batıyoruz diye bağıran ya haindir ya hastalık sahibidir.
Hastalık sahibi doğruları anlatır birde uygular başarı geliyor ve yükseliş var ise yeni kahramanlar hemen zıplar ve batış başlar. Yayın ihalesi için verilecek en güzel örnekler içindedir.

Sonra değer kaybı diye ağlarsın, milyonlarca aptallık yaparak doğru giden yoldan hatır gönül için çıkarsan uçurumdan çakılır toparlayamazsın.
Aklı selim insanlar anlıyor anı kurtarma çabanızı ve yemiyor artık aldığınız kararları, bu kadar kötü idi bu hakemler  listeden çıktı madem neden onlarca maç yönettiler.

Kandırır bir yol bulur şark uyanıklığı ile devam edersiniz. Edin bakalım beyler bu devran döndüğünde bu sezonu temiz bulanlar

3 Temmuz süreci için, koca çınar kayıplarının hesabını sorar iken nerelerde ne konumda olacak bu kişiler merak ile takip ediyor olacağım.

Kendinize göre temiz el değmemiş sezonunuz futbolumuzu kocaman bir bataklığa sapladı ve içine çekiyor.

Birazda kendi camiama ve içinde olduğu bataklığa değineyim isterim.

Beklentiler getirdi sevdamızı bu noktaya, üstüne 1998 öncesi çıkarları için meydanlara çıkan sevgili papazlar topluluğu kendi görev süreleri içinde tek çivi çakmadan yönettiler, aynı şekil içinde külleri ile günümüze geldiler.

Yazı uzun olacak kulübün derdini minik özet ile geçmiş olayım.
İleri haftalar içinde derin derin yazarım, sayın başkanın konuşması öncesi hazırladığım yazımı umarım camiayı bütünleşmeye davet eden çağrıları olur.

Son satırlarım başlangıç ile ilgili olsun.
Hakem kurulu başkanı dün yayıncı kuruluşun konuğu oldu. Yine günü kurtarma mesajlarını bizlere dinletti.

Tek soru dikkatimi çekti lig liderinin farkı açması karara etki etti mi?
Cevap etkisi olmadı diyemem gibi bir içerik oldu. Peki olmayan görüntüler ile yargılanan bir camianın paydaşı olarak bu sezon için, ülkemizin değerli adalet personeline seslenir isem yanlış olur mu?
Görüntü var, cevap var hadi bakalım sonu nasıl olacak. Sağlık ile kalın saygılarım ile