AVRUPA MACERASI

İlk resmi müsabakamız olan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı için, Kiev ile Polonya’da karşı karşıya geldik.
Mücadele kadar Avrupa futbolunun iki tecrübeli teknik adamının maç içinde yapacakları hamleler merak konusuydu.
Ev sahibi takım ülkesinde yaşadığı sorunlar nedeni ile resmi müsabakalar yapamıyor, biz ise sezonu erken açmak ve transfer gibi bir gerçek ile mücadele ediyorduk.

Aslında ev sahibi teknik adamın ortaya koyacağı oyun planı net bir şekilde kafalardan geçiyordu.
Oyunu orta alana sıkıştırmaya çalışacak ve uzun toplar ile pozisyon aramaya çalışacaktı maçın ev sahibi ile ilgili kısmı tamda bu şekilde geçti.
Kalemize maç boyunca şut atmamaları kimseyi avutmasın, ikili oyunlar ile ilk yarıda yakaladıkları 2-3 pozisyon ve 50 ile 70 dakikalar arası kalemize yaptıkları ziyaretler bizim için büyük resimde çalışılması gerekli noktaların başında geliyor.

İkinci yarının başındaki Serdar Aziz değişimi savunmanın dengesini bozdu.
Bu dakikalar içinde savunmaya doğru yardımları getiren yeni transfer Arao oldu. Umarım Serdar ikinci maç öncesi sağlık sorununu bir an önce çözer.
Rakibimiz ülkesinde büyük sorunlar yaşıyor ama öyle hafife alınacak bir takım değil, ilk resmi mücadelemiz olmasına rağmen doğru baskıyı yapmamız çalışmanın eseridir.

Yeni transferimiz King maç eksiğine rağmen öz verili bir mücadele verdi.
Maçın ilerleyen dakikalarında takımın yavaşlamasına sebep olsa dahi kanımca acımasızlığa gerek yok.
Rossi, Osi, Ferdi, İsmail göze batan isimlerimizdi. 70 dakika itibari ile yapılan değişikler sahaya oyun üstünlüğü adına önemli artı oldu.
Üretkenlik adına hocamızın maç sonrası söylediği gibi zayıf bir çizgi çizmiş olsak bile oyuncularımızın iştahı ilerleyen maçlar için çok önemli bir artı olacak.

Maç sonrası hocamız çok net bir tavırla bahane üretmeden patır patır cevapladı soruları belli bir karakteriz yapısı var.
Bunu kısa zaman içinde öğrencilerine daha net aşılayacak ve çok değerli işler izleme şansına sahip olacağız.
Bu maç özelinde oyuna başlayan kadroyu eleştirmek destek değil köstek olur. Önümüzdeki en az 5-6 maç takım bir yapı yakalamaya çalışacak bizlere düşen sabrederek destek vermek.

Tur için evimizde gerekeni yapmaya sesimiz kısılana kadar ilk saniyeden son saniyeye kadar destek vermeye hazır olalım.
Eleştiri bu sporun doğasında var ama zamanı değil sonuç nasıl olur ise olsun desteği hak edecek bir oyuncu grubu ve teknik heyetimiz var.
Umarım hep böyle devam ederler ve eleştirecek nokta bulamayız.

Maçın hakemi son satırlarım olsun akıcı bir oyun yönetmeye çalıştı ama bu kadar sert oyuna izin vermemeliydi.
Böylesi önemli bir organizasyonun eleme turu kaç olur ise olsun kendi çıkardıkları VAR kuralını kullanmaları dün akşam özeli futbolu yönetenlere büyük bir eksi not yazdı.

Daha sert bir oyun ikinci maç için bizleri bekliyor, başarı için birliktelik ve destek şart şüphesiz Kadıköy 27 Temmuz sabahının ilk ışıkları ile karnavalı yaşayacak.
Ama stresli dakikalar içinde umutsuz olmayalım.
İkinci maç ve sezon boyunca görüşmek üzere sağlık ile kalın ve her daim gülümseyin…