8. haftanın kapanış mücadelesinde Sivas Spor’a konuk olduk. Maç öncesi zirvedeki rakiplerimizin puan kaybetmesinden sonra bu maç 3 puandan daha fazla şey ifade ediyordu.

Maç öncesi kadroya baktığımızda Falcao’nun yokluğunda Diagne’nin kulübede olması ve Babel’in sahada olması Diagne’nin iyi çalışmadığını gösteriyor. Ayrıca Feghouli,Belhanda ve Arda gibi top rakipteyken defansif özelliği olmayan 3 oyuncu ile maça başlamak Sivas deplasmanı için çok riskli bir kadroydu ama kazanmak için topu iyi kullanan oyuncuları sahaya sürmekte cesaret işiydi.

Bugün sahada herkes ekstra mücadele etti,kaçak oynayan oyuncu yoktu. Futbolcuların özgüveni gelmiş gibiydi. Herkes iyiydi ama Emre Kılınç çok iyiydi. Okan Koçuk yediği golde hatalıydı ama öyle önemli kurtarışlar yaptıki galibiyetin mimarlarından oldu. Özellikle Yasin’in şutunu kurtarışı süperdi.

70. dakikadan sonra fizik gücümüzde biraz düşüş oldu. 80. dakikada Belhanda,Feghouli ve Babel çıktı Yerlerine Ömer,Diagne ve Etobo girdi. Galatasaray bugün bileğinin hakkıyla kazandı ve şuan ligin en çok galip gelen takımı. Zirveye doğru büyük bir adım attık. Fatih hoca içerdeki problemleri çözdü. Dışardaki herşeye rağmen bu takımı şampiyon yapacak ve heykeli dikilecek. Çünkü ;

İmparator bunu hakediyor..