Her maç önemli ve değerli ancak sabah erken saatlerden bu yana şehrimiz üzerinde etkili olan soğuk belki de ters bir sonuç sonrası içimizi daha fazla titretecekti.

Hafta içi fizik olarak takımı oldukça etkileyen kupa mesaisi sonrası ligin iyi futbol oynayan ev sahibi takımı karşısında alınan üç puan çok değerli.

İki farklı devre izledik, ilk 45 dakika oyunun kontrolü tamamen bizim elimizdeydi. Topa daha hakim ve oyunu yönlendiren taraftık, bu devrede özellik ile Sosa ve Mesut topu önde tutmamız da büyük etken oldu.

Topa hakim olmamıza rağmen az şut çektik, pas trafiği yavaş olmasına rağmen başarılıydı. Bek yardımları ve sahaya yayılış olumluydu. Bloklar doğru yardımlaştı ancak verkaçlar etkili değildi, akan oyunda doğru kapatılan alanlar üretkenliği oldukça etkiledi.

İkinci yarı yorgunluk ve stres takımı oldukça etkiledi, kanımca buna rağmen sahaya müdahale oldukça geç yapıldı. Bu dakikalar içinde topu önde tutan oyuncularımız mevsimde göz önünde alınınca aşırı yoruldu. Eksik oyuncuların orta alan içinde olması ayrı bir şansızlık bunu yazmadan geçmek takıma haksızlık olur.

Mesut yorulana kadar saha içinde kalitesini fazlası ile gösterdi, Altay’da kanımca maçın adamıydı, kurtardığı 3-4 net pozisyon ayakta alkışlanır.

Ev sahibi özellikle ikinci golümüz sonrası yorgunluğumuzu ve rüzgarı arkasına alarak ön alanda baskıyı doğru yaptı, sahaya değişiklikler ile birlikte oldukça iyi yayıldılar, oyuncu değişiklikleri ev sahibi adına hatalıydı, burada yeni isimleri sahaya sürmeleri bizim adımıza önemli artı oldu.

Kupa ve bu önemli maç göz önüne alınır ise fizik durum iyi diye yazabilirim, bu akşam top rakipte kaldığı dakikalar dahil takım doğru savaştı, eksikler döndüğü zaman oldukça etkin bir orta alanımız olacak ve ligin uzun hikayesi göz önüne alınır ise kaleci performansı kadar önemli bir şifre yazarsam kabul görür sanırım. Bu üç puan oldukça değerli ve şampiyonluk ipi göğüslenirse en başa yazılır. Üç puan ne kadar değerli ise rakibin baskısı esnasında yapılan pas hatalarının unutulmaması gerekli.

Sezon başından bu yana oynan oyun eleştiriye açık pek çok tepki aldığım oldu, bu oyunu asla savunmam bu zaten mümkün değil. Yıkmak çok kolaydır, yeniden yapılan her inşa futbol adına önünüzdeki sezon içinde kayıp yazar işte bu neden ile son düdük çalana kadar daha az agresif olmalıyız. Sahayı bizim ruh halimiz çok etkiler hiç bir yenilgiyi kabullenmek bize yakışmaz ama bu sezon için sabır lütfen sezon sonu hep birlikte omuz omuza caddede coşmak dileklerim ile mutlu bir hafta başlangıcı diliyorum.