ARDA TURAN : Galatasaray ruhunu taşıyan 33 yaşındaki Arda Turan son yıllarda futbola uzak kaldı. Önümüzdeki sene Arda’nın tekrar kendini ispat etmesi gereken bir sezon olacak. Ya son sezonu olacak,ya da alınmasını eleştirenleri mahçup edip sezona damgasını vuracak. Bence Arda’nın en büyük sorunu adeleleriyle olacak. Bu kadar uzun bir süre resmi maç yapmayan bir futbolcunun adalalerinin kuvvetlenmesi için sezon başı hazırlık kampı yetmeyebilir ve önümüzdeki sene adale sakatlıklarından dolayı sorun yaşayabilir ama herşeye rağmen sahada Belhanda gibi ruhsuz topçuları göreceğimize enerjisiyle ve oyun zekasıyla Arda’yı seyretmek çok daha güzel olacak. Bu yüzden yuvana hoşgeldin Arda diyorum.

OĞULCAN ÇAĞLAYAN : 23 yaşındaki Oğulcan bu Rize Spor’da 16 defa ilk 11’de oyuna başladı ve 4 gol attı. Hücümda hızlı ve dikine gitmeyi seven ve topu olumlu kullanması özelliğiyle ve tabiki Türk olması sebebiyle başarılı bir transfer. Sezon sonunda Galatasaray’a gideceği ortaya çıkınca Rize başkanı Oğulcan’ın mukavelesini opsiyonu kullanarak uzattı ama Oğulcan karakterli bir duruş sergileyerek Galatasaray’a gideceğini söyledi. Önümüzdeki sene kulübemiz için iyi bir yedek aldık. Oğulcan gelişime açık hızlı bir kanat oyuncusu. Galatasaray’ımıza hayırlı olsun.

EMRE KILINÇ : 25 yaşındaki Emre bu sene Sivas’ta 29 defa ilk 11’de oyuna başladı ve 2 defa sonradan oyuna girip sezon boyunca 9 gol atma başarısını gösterdi. Hücum bölgesinde hırslı,teknik,oyun zekası yüksek ve özellikle iyi şut çekebilen bir oyuncu aldık. Önümüzdeki sene ilk 11’in değişilmez oyuncusu olup hücum bölgemizdeki sorunları çözeceğine inanıyorum.

OMAR ELABDELLAOUI : 28 yaşındaki tecrübeli oyuncu bu sene Olympiakos’ta 38 defa ilk 11’de oyuna başladı,2 defa sonradan oyuna girdi ve 1 gol attı. Devamlılığı olan,basit hata yapmayan ve bir defans oyuncusu için top tekniği iyi olan bir oyuncu. Defansif özelliğide,hücum özelliğide istikrarlı bir futbolcu aldık.

Transfer dönemi resmen başladı.Gelenler imza atmaya başladı.Şimdilik doğru işler yapıyoruz. Burda mühim olan göndermemiz gerekenlerden biran önce kurtulmak. Çünkü bazı futbolcuların artık taraftarların gözünde kredisi kalmadı. Eylül ayında hem lig başlıyor,hemde Avrupa’daki ilk maçımızı oynayacaz. Süre azalıyor. Mukavelesi devam eden oyuncuları satmamız gerekiyor. Ağustos ayı çok zor geçecek ama yeterki önümüzdeki sene ZORLU geçmesin..