Süper ligin 4. haftasında sahamızda İstanbul temsilcisi; Fatih Karagümrük ile karşı karşıya geldik.
Sahada iki farklı Fenerbahçe izledik, büyük bölümde doğru işleri yapan takımımız önemli bir arayış içinde zaman geçtikçe çok önemli işler yapacakları verilen görüntü.

Saha içinde öncelik ile konuk takımı yazmak isterim, oldukça oturaklı değim yerinde ise taş gibi bir takım olmuşlar.
Süper lig için bu çizgide devam ederler ise kalıcı olacakları net fakat uzun bir maraton var, kopuşları asla kaldırmaz.

Döneyim kendi sevdamıza oyuncu hamleleri olana dek oldukça iyi bir görüntü çizdik, ilk golümüzün verdiği mesaj çalışan bir takım hocamız arayış içinde olsa bile belli bir karakteri takıma vermeye başlamış.

Önde baskıyı çok doğru yapan takım dönen topların hemen hemen tamamına hakim oldu.
Takım savunması oldukça başarılı ülke futbolumuzun karakteri açısından bu çok değerli.

Bazı kesimler bu noktadan vurmak istiyor bildikleri futbol akılları ile ama eni sonu doğru olan budur, bu eleştirilere önemli rakiplerimizden birinden örnek vererek cevap vermek isterim.
Oynadıkları ikinci hafta maçında B.Şehir karşısında 70. dakika sonrası nasıl takım savunması yaptılar millet doğru oyun yakıştırmasını hemen yaptı.

Taraftarları tık kelime yazmadı ve hoca işini bilir dediler, ancak bu tavır ile yenilenmiş bir kadrodan başarı bekleriz.
Yanlışlar tercihler evet oldu, bunu bizim gibi teknik ekipte yaşadı ve gördü.

Özellik ile Sosa değişikliği ve sonrası çıkan kırmızı kart dengeleri bozdu, takımın iki oyun aklı biri kenarda diğeri savunmanın göbeğinde olunca takım geriledi.
Üstüne çıkarken yapılan hatalı paslar yanı sıra verilmeyen saha içi emekleri eklenince görüntü son 15 dakika baskı yiyen bir takım şekline döndü.

Bazı oyuncularımızın şapkayı önüne koyup düşünmesi gerekli, ilk dört hafta adına önemli bir noktada takım eksik kaldığı zamanda saha içi oyun planını iyi çalışmalı, bu ara pek çok açık için iyi olacak.
Fakat her şeyin çözümü olmayacak zaman büyük ilaç bu kadro oturduğu zaman sadece bu sezon için değil, gelecek adına miras olacaktır.

Kalecimiz Altay müthiş bir oyun oynadı ve gelecek için daha iyi noktalara hızlı adımlar ile gidiyor.
İyi ve devamlılığı olan bir kaleci takımı şampiyon yapar bunu ligimizde daha önce başka ekiplerde izledik.

Son kelimelerim maçın hakemine çaldığın düdükleri hatadır yada taktir hakkıdır anlarız.
Ama yüzünüzdeki tedirginlik ve korku net belli kendiniz olun ve bu uzun maratonu yönetin yoksa yurt dışı karneleri önünüzde görüyorsunuzdur.

Güzel bir hafta sonu ve iş haftası sizler ile olsun saygılarım ile görüşmek üzere…