40 hafta süren kalitesiz ligimiz bitti ve Şampiyon belli oldu. Ülkemizin içinde bulunduğu Pandemi koşulları şartları bu sene biraz daha zorlaştırdı ama Galatasaray’da şartları zorlaştıran etkenler biraz daha fazlaydı. Fatih Terim hem kendini hemde futbolcuları hem virüsten hemde başka şeylerden korumaya çalışıyordu. Belkide bu yüzden asıl işini eksik yapıyordu. Zaten Galatasaray’ın bu sene ki en büyük sorunu buydu.

Mustafa Cengiz ve Fatih Terim sadece kendi işlerini düzgün yapsalardı Şampiyon Galatasaray olurdu.. 

Ben olayın genelde saha içini konuşan biri olarak Galatasaray’ın daha iyi futbol oynaması gerektiğini, bunun için daha iyi antrenman yapması gerektiğini, futbolcuların bir kısmının değil,büyük bir kısmının formda olmasının gerektiğini, forma adaletinin sağlanmasını,özellikle Kerem gibi oynamayı hakeden gençlerin sakatlıklardan dolayı mecbur kalınca değilde zamanında sahada olması gerektiğini savundum.

Sürekli bazı maçlardaki hakem hatalarını söyleyip bu seneki durumumuzu hakemlere bağlamak acizlerin işidir. Galatasaray bu sezon 50 civarı resmi maç yaptı. Kaç maçta iyi futbol oynadı ? Adı geçen ve beğenilmeyen hakemlerle Kadıköy’de Fener’i, evimizde herkesin gözünde büyüttüğü Beşiktaş’a futbol dersi vererek eze eze yendik.

Demek ki neymiş ? Hakem diye ağlamak acizliktir. Galatasaray iyi futbol oynayınca herkesi her yerde yenebilirmiş.. 

Bu yüzden önce sahada güçlü olmak gerekiyor. İyi antrenman yapmak ve özellikle doğru oyuncularla oynamak gerekiyor. Futbol basit bir oyundur. Yeterki doğrular yapılsın.

Artık bu sene bitti. Önümüzdeki sezona daha iyi hazırlanmak lazım. Galatasaray’ı çok zor aylar bekliyor. Özellikle seçim iptali kararı alanlar kulübün geleceğini riske attı ve öncelikle bir an önce yeni başkanın belli olması lazım. Yeni sezon öncesi yapılması gereken transferler,yeni sezon kampına hangi kadroyla gideceğimiz,Fatih hocanın belirsizliği ve daha pek çok konu var. Zamanımız az ve çözmemiz gereken çok konu var.

Allah yardımcımız olsun..