Günler, aylar ve haftalar derken 37 koca haftayı geride bıraktık.
Uzun haftalar içinde çok inişli çıkışlı günler yaşadık, bunun en önemli nedenleri kadro yeniliği ve teknik konular içindeki hatalar. Bir kaç hafta önceki bir yazı başlığımda ”en son umutlar ölür” yazmıştım, umutlar bitti mi acaba derken, bize böyle bir hikaye yaşattı.

Aslında lig serüveni bizimde diğer paydaşlarında hak ettiği çizgiye geldi. Otuz yedi hafta içinde ne hikayeler gördük, yutkunduk anlatılmaz. Sonunda yaptıkları ahlaksızları, bize yakıştırma çabalarını bu gözler gördü.

Günlerdir dillerinde  son 15 saniye yan yana gelen Aykut hoca ve Emre hoca var. Bataklıkları çamur doluyken çok komik bir hikaye yazıp oynadılar.
Bütün bunlara ince bir dokunuş olsun, daha ağır bir şekilde içimden geçenleri ve gözlerimin gördüklerini sezon sonu yazımda yazarım.

Ben yeşil zemine futbolun olması gereken noktaya geçeyim.
İlk yarı boyunca sezonun en tempolu oyununu izledik, takımın sahaya yayılışı ve yardım oyunları tek kelime ile harika bir görüntüydü.
Diziliş olarak hücum kanat oyuncusu rolü üstlenen İrfan ve Pelkas geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi oyunu içe kat ederek orta alanın yükünü hafiflettiler ve merkez hücumlarda dengesiz rakip savunmanın açıklarından oldukça yararlandılar.

Sosa takımın oyun lideri konumunda ancak her oyun bölgesi için bu sorumluluğu alan oyuncularımızın oluşu gözlerden kaçmadı.
Arjantinli oyuncumuz savunma yardımlarının yanı sıra pas oyunundaki üstünlüğümüzde bir liderin yapması gerekenleri fazlası ile yaptı. Takım ara pasları oldukça iyi yapınca ceza sahası aktifliği dakikalar geçtikçe arttı. Burada deplasman takımının kalecisi başarılı oyunu ile farkın artmasını engelledi.

İlk 45 dakikayı oyunun tüm doğrularını yaparak ve gözlerin pasını silerek 3-1 önde bitirdik.
İkinci yarı oyuncularımız hafta içi oynanacak zorlu deplasmanı düşünerek oyunun temposunu düşürdü.
Yarı başlangıcı ile birlikte pas oyunu ile kontrolü sağlayan taraf olduk. Oyuncu değişiklikleri sonrası rakip takım baskıyı artırarak savunma arkası koşuları fazlalaştırdı. Burada kanat oyuncularımızın temposu düşünce yerine getirilemeyen orta alan yardımları savunmamızı hayli zorladı.
Kaleci performansı gece özelinde sınıfta kalırken fazlası ile kalecimiz ile oynama alışkanlığımız çok dikkat edilmesi gereken bir ders olarak göze battı, önümüzdeki deplasman bu oyunu asla kaldırmaz.

Her üç puan güzel ve özeldir ancak alınması gereken dersler unutulmamalı ve bu oyun hikayesinde fazlası ile var.
Mutlu bir hafta diliyorum sağlık ile önümüzdeki maç ve Örümcek ağı programında görüşmek üzere…